Skocz do zawartości

[Plecak] Szukam - w miarę pojemny i przewiewny


trime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam plecaka na rower, co do moich wymagań to oczekuję:

-by był wygodni i nie ograniczał jakoś moich ruchów

-by był przewiewny, przy zwykłym plecaku po jeździe miałem mokre plecy

-co do pojemności to fajnie jak by udało się zmieścić zestawy: 

  • laptopa 15,6" (38 x 27 x 3 cm lub 36 x 24 x 2 cm), zasilacz, ulock kryptonite, jakieś zeszyty A3, jakieś jedzenie
  • kurtka przeciwdeszczowa, dłuższe ubranie, jakieś jedzenie, powerbank czy inne pierdoły, które mogą się przydać

- może lecz nie musi być możliwość użycia bukłaka

-cena chciałbym znaleźć kompromis jakość/cena, nie widzę sensu płacenia za markę, ale za jakość tak

-kolor preferuję czarne czy inne ciemne ale od biedy ujdzie zielony czy niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem jakichś super plecaków, ale wydaje mi się że przy każdym będziesz miał mokre plecy jeśli jeździsz w miarę szybo i/lub daleko. Szczególnie jeśli napchasz do niego tyle rzeczy. To był główny powód dla którego w końcu zainwestowałem w bagażnik. Teraz nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trime z tego co napisałeś na początku zamierzasz wozić bardzo dużo rzeczy, a to oznacza duży plecak. Wydaje mi się, że nie ma takich plecaków - dużych ze świetną wentylacją.

Używam średniej wielkości plecaka, ma stelaż i siatkę na plecach - jestem z niego bardzo zadowolony, mieszczę tablet 10 cali, bluzę i trochę drobiazgów (laptopa 15 cali nie zmieści), ale i tak plecy robią się wilgotne i/lub mokre w zależności od dystansu i intensywności jazdy. Wydaje mi się, że pocenia na plecach z plecakiem nie idzie wyeliminować, a jedynie ograniczyć - im mniejszy plecak, im mniej objętości i mniej ciężaru tym mniej wilgoci.

Zastanów się może co jesteś wstanie zapakować na bagażnik lub pod siodło lub w ramę lub na kierownicę, żeby zdjąć objętość i ciężar z pleców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam plecaka kupionego 10 lat temu, kupiłem go jako street-owy do "spacerów" miejskich. Od dwóch lat używam go na rowerze.

Jest to plecak F7 Pro Tarvos, znalazłem w sieci jakieś stare linki -> https://www.asport.com.pl/p/2790/plecak-szkolny-tarvos-15l-f7/

Piszą, że ma 15L myślałem, że ma trochę mniej - pamiętam jak awaryjnie wiozłem w nim zakupione narzędzia i akcesoria rowerowe, wypchany był na maksa i ciężki strasznie, "towar" do domu dowiozłem bez problemu 8-10 km, ale przyjemne i komfortowe to nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...