Skocz do zawartości
Piotr21

[Łańcuch] szybko rozciąga się

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr21

Witam. Potrzebuję rady jaki kupić łańcuch do roweru ze wspomaganiem elektrycznym tak żeby nie rozciągał się i żeby nie przepłacić, ten co mam muszę naciągać co 100km. Mam przerzutki Nexus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
teraw

Kup jakiś pancerny łańcuch do BMXa, będzie ciężki, ale elektryk i tak jest ciężki, ale dłużej wytrzyma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zekker
W dniu 17.04.2018 o 09:52, Piotr21 napisał:

ten co mam muszę naciągać co 100km

Opisz dokładniej, bo może problem nie jest w łańcuchu, a po prostu koła nie trzyma pozycji w poziomych hakach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piotr21

Miałem oryginalny złoty d.i.d i było dobrze, ale zmieniłem zębatke z przodu i był za krutki, kupiłem jakis zwykły i pojawił się problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Michal_bee
      Przez Michal_bee
      Cześć,
      w związku z awarią napędu w holenderce mojej Żony postanowiłem spróbować sam naprawić usterkę i napotkałem na drobny kłopot z wymianą łańcucha.
      Łańcuch jest schowany za osłoną, którą muszę zdjąć aby dokonać naprawy niestety nie wiem jak odkręcić korbę aby zdjąć osłonę. 
      W załączeniu zdjęcia korby. Odkręciłem śruby mocujące i korba dalej trzyma się suportu.
      Prośba o pomoc

• Plaster
      Przez Plaster
      Witam,
      Próbuję przywrócić do życia starego Gary Fishera, który jest częściowo zdekompletowany.
      Przerzutka przednia Shimano FD M310, 
      Przerzutka tył Shimano RD M510,
      Korba Shimano FC M341 - 44-32-22
      Kaseta Sram 8mio rzędowa - nie wiem jaka (nie wiem gdzie szukać oznaczeń) - 28 - 11
      Koło tylne jest zbudowane na piaście DT Swiss 370, koło pod v brake, samozamykacz.
      Czytałem, że niby HG50 powinien być odpowiedni, ale tani nie jest.
      Czy kombinacja korba Simano - kaseta Sram będzie działać poprawnie?
      Czy ktoś poleci inny sprawdzony tańszy jak HG50?

Z góry dziękuję za pomoc.
    • d1scoo
      Przez d1scoo
      Witam!
      Potrzebuje pomocy ,ponieważ mam problem posiadam single speeda i od ostatniego czasu jak kręcę korbą to łańcuch się napina i luzuje wszystko zależy od ustawienia korby.
      Nie mam pojęcia od czego to może być

• Malinowy
      Przez Malinowy
      Na sprzedaż nowe elementy napędu 9s kaseta i łańcuch zdjęte z nowego roweru.
      HG-93 116 ogniw
      CS-m770 11-32

200 PLN
      https://www.olx.pl/oferta/nowe-lancuch-i-kaseta-shimano-deore-xt-cs-m770-i-hg-93-11-32-CID767-IDti9PF.html
    • graz
      Przez graz
      Dzień dobry
      Zacznę od przedstawienia się. Mam na imię Grażyna i jestem niepełnosprawna. Nie mogę używać już tradycyjnego roweru dwukołowego i muszę przesiąść się na rower trójkołowy.  Właśnie zamówiłam taki trójkołowy rower – monty 608. Dzięki niemu będę się mogła poruszać, zrobić  zakupy. Z niecierpliwością na niego czekam. Jest tylko jeden problem: będę go musiała parkować (także w nocy) na ulicy – nie ma innej opcji. Mieszkam w nieciekawej dzielnicy. Ten rower to moje nogi to proszę Was o poradę jak go zabezpieczyć przed kradzieżą.
      Razem z rowerem zamówiłam zabezpieczenie kryptonie fahgettaboudit – łańcuch 100cm z taką żółto-czarną kłódeczką wyglądającą jak mini-ulock. Waży 5 kg.
      Ale chciałabym do tego dorzucić jeszcze drugie zabezpieczenie, tym razem jakieś które nie jest łańcuchem. Coś lekkiego. Co proponujecie?
      U-lock odpada, bo to rower trójkołowy – nie da się ramy trójkołowca tak łatwo przyczepić do słupka czy stojaka rowerowego za pomocą u-locka jak w rowerze dwukołowym. Musiałabym się namanewrować rowerem który waży ponad 20 kg. Jak dla mnie trudne w wykonaniu…. Podobnie zabezpieczenia składane ze sztabek – te zabezpieczenia są za krótkie dla trójkołowca. Podkowa na tylną oponę też też odpada, bo nie mam jednego koła z tyłu dwa.
      W sumie mam dwa pomysły: Kiedyś na ulicy spotkałam cudzoziemca z rowerem zamykanym na klucz mechaniczną pseudostacyjką na połaczeniu kierownicy z ramą. Blokowało to kierownice na jakąkolwiek możliwość skrętu nią (rower nie był elektryczny). Rowerem nie dało się pojechać, bo nie dało się manewrować kierownicą. Nie było to zabezpieczenie fabryczne. On to kupił gotowe i sam zamontował, mówił mi  nawet jak się to montuje i  mi to rozrysował, że zdejmuje się sztyce kierownicy, wkłada w nią blokadę na kluczyk (z jakimiś pierścieniami), nasadza z powrotem i potem jak się ten kluczyk zamknie to on blokuje kierownicze tak, że nie da się nią skręcać, ani nie da się zdjąć kierownicy bez tego kluczyka. Niestety nie umiem tego znaleźć w Internecie, nazwy nie znam. Pomoże ktoś?
      Drugi pomysł to blokada tarczy - myślałam, by zakładać na tarczę w kole roweru blokade jak w motocyklach.
      Może macie innne pomysły? Albo wiecie gdzie szukac tego cuda na kluczyk blokującego kierownicę
      Z góry wielkie dzięki: Pozdrawiam Grazyna

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.