Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Piotr21

[Łańcuch] szybko rozciąga się

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr21

Witam. Potrzebuję rady jaki kupić łańcuch do roweru ze wspomaganiem elektrycznym tak żeby nie rozciągał się i żeby nie przepłacić, ten co mam muszę naciągać co 100km. Mam przerzutki Nexus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
teraw

Kup jakiś pancerny łańcuch do BMXa, będzie ciężki, ale elektryk i tak jest ciężki, ale dłużej wytrzyma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zekker
W dniu 17.04.2018 o 09:52, Piotr21 napisał:

ten co mam muszę naciągać co 100km

Opisz dokładniej, bo może problem nie jest w łańcuchu, a po prostu koła nie trzyma pozycji w poziomych hakach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piotr21

Miałem oryginalny złoty d.i.d i było dobrze, ale zmieniłem zębatke z przodu i był za krutki, kupiłem jakis zwykły i pojawił się problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• greg76
      Przez greg76
      Aktualnie mam napęd 2x10, korba FC-M785 XT 24/38, kasetę 10s 11-36 i przerzutkę XT RD-M786, z przodu przrzutka SLX M677-D.
      Chciałbym wrzucić kasetę 11-42  10s, przerzutkę XT8000 sgs  11s,   pozostawić manetkę SLX SL-M670 i oczywiście te same korby(napęd de facto będzie 2x10). Z tego co wyczytałem będzie to dobrze działać. Nie znalazłem tylko jaki powinien być łańcuch? 10s czy 11s?
      Kolejne pytanie, jeżeli chciałbym wrzucić napęd 2x11, to czy ww korby zadziałałyby z tym napędem 2x11 i czy to byłoby działanie normalne(pomijając ewentualne zużycie)?
    • neoblade
      Przez neoblade
      Witajcie,
      Niedawno wymieniłem napęd w rowerze.
      Korba SLX FC-M670
      Kaseta XT CS-M771
      Łańcuch Campagnolo C10 Record.
      Do tego przerzutki XT SGS z tyłu i SLX z przodu ale to raczej nie jest tu ważne.

Po paru dniach niestety zwróciłem uwagę na:
      1. Głośną pracę napędu - metaliczne terkotanie dochodzące z okolic korby. Na zębatkach 1 i 3 które sa aluminiowe jest zdecydowanie ciszej. Na 2ce która jest metalowa odgłos jest głośny. Oczywiście zweryfikowałem i na pewno nie ociera o łyżkę przerzutki.
      Nagrałem film na którym można usłyszeć to. W zasadzie tak jak słuchać w pierszwych sekundach wystarczy lekko poruszać korbą przód tył zeby było słychać to "pykanie".
      FILM: https://www.youtube.com/watch?v=EJ70lwQupYo

2. Wibracje wyczuwalne na pedałach przy szybszym pedałowaniu. Tutaj wydaje mi się, że łańcuch wychodzący z zębatki korby wpada w rezonans i lekko lata góra-dół. Włączanie/wyłączanie sprzęgła w przerzutce XT nic nie zmienia.

Będę mega wdzięczny za wszelkie sugestie co może być tego przyczyną :(((

DziękI!
      Karol
    • akkwlsk
      Przez akkwlsk
      Raidon jaki jest każdy wie, często polecany jako najtańsza opcja powietrzna, którą warto brać pod uwagę. Królem sztywności to on jednak nigdy nie był.
      Pojawiła się ostatnio wersja Raidon 34 opisana jako "E-Bike/XC". Poza kwestią wynikającą z nazwy, czyli goleniami 34mm, dołożono standard BOOST, a co za tym idzie powiększony prześwit na oponę. Niedawno znalazłem takie oto zdjęcie, które spowodowało moje poważne zainteresowanie tym modelem: 

Niestety opinii o nim w necie jak na lekarstwo, ale może ktoś z forumowiczów miał przyjemność? Może @ACTIVIA dorzuci 3 grosze? 
      Chodzi o to, że amor nie będzie miał u mnie lekko zatem chciałbym się dowiedzieć jak z jego wytrzymałością. 
      Pozdrawiam!
    • niuti
      Przez niuti
      taki problem. Przy wysokim biegu spada mi łańcuch z dolnego kółeczka. wtf ? :(.
      Poniżej zdjęcie obrazujące problem.
      Jak zrzucam bieg na niższy to w okolicach 7 łańcuch wskakuje na kółeczko i już wszystko normalnie działa. W drugą stronę , łańcuch spada gdzieś w okolicach 3 -go i trze o wózek.
      Przerzutka xt, 11 rzędów.

• picalke
      Przez picalke
      Cześć,
      Mam rower Genesis Croix de Fer który kupiłem używany, ewidentnie z nieoryginalnym napędem (cały osprzęt był Tiagry 4500, a tylna przerzutka -- Sora). Postanowiłem zmienić większość napędu na lżejsze przełożenia, więc kupiłem najtańszą przerzutkę Claris z długim wózkiem do tego kasetę HG4000-9 i łańcuch connex 808. Z przodu została korba Tiagra 4500, kompaktowa, dwa blaty. Ponad tydzień męczę się z regulacją, i niestety nie mogę wszystkiego tak ustawić,żeby działało płynnie i bez trzasków. Wydaje mi się obecnie, że jednym z problemów generujących hałas jest to, że kiedy mam wrzuconą dużą tarczę z przodu i najmniejszą, 9tą, zębatkę z tyłu to łańcuch ociera się o zęby zębatki numer 8. W dodatku jeśli kręcę korbą do tyłu to łańcuch jakby próbuje wskoczyć na większą zębatkę na kasecie (z 9 na 8). Jak kręcę szybko, to czasem wskakuje.
      Tutaj zdjęcia napędu: https://www.dropbox.com/sh/tvz0jw9qlyk63xy/AAAxvWXANvJKIhF-cG3p-RMOa?dl=0
      czy ktoś ma pomysł na czym może polegać problem? Czy jest to kwestia zbyt dużego łańcucha przystosowanego do napędów 8rzędowych? Czy może coś innego jest źle?
      Pozdrawiam!