Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

minimini

Dzień dobry. Jestem tutaj nowy i potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych rowerzystów, a więc chciałbym zacząć jazdę na rowerze, ale jest jeden problem, moja waga wynosi 139 kg przy 187 cm wzrostu. Pisałem do różnych producentów rowerów typu Giant, Kona itp. i większość tych rowerów ma dopuszczalny limit wagowy jeźdzca 136 kg i tu rodzi się moje pytanie, jeśli kupię rower z limitem do 136 kg to jest duże ryzyko uszkodzeń? To w sumie tylko 3 kg, ale ostatnio jeździłem na rowerze ładne 7 lat temu i pewnie dużo się zmieniło. Chodzi mi tylko o rowery MTB. :)

Pozdrawiam. (jeśli zły dział to proszę nie krzyczeć.)

Ps. Dodałem limit do 4 tyś. bo inaczej nie mogłem dodać tego tematu. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lederfox34
Napisano (edytowane)

Polecam stal. Tam przynajmniej nie bedzie 'ryzyka'. Tu masz ciekawą opcję aczkolwiek własciciel 180cm 

W przypadku wagi nie jest ważne tylko jak wytrzymała jest rama ale wszystko, od piast i zaplecionych kół poprzez dobre korby i hamulce. Być moze udało by się co do ceny coś uzgodnić.

mozesz sam poszukać podobnych modeli w odpowiednim rozmiarze https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-genesis-latiutde-20-CID767-IDto4Mr.html#ff78cdcb0a 

lub opcja z Forum 

gdzie mozesz sobie dokupić widelec amortyzowany (chociaż uważam ze warto zaprzyjaźnić się na początku z dobrym wyborem w nim) i ewentualnie dorzucić przerzutkę. 

Edytowane przez lederfox34

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Venonat
      Przez Venonat
      Witam. Mam nadzieję, że piszę w dobrym temacie. Szukam roweru dirt street do 2100 zł. Jestem średni w tych sprawach, więc przychodzę do was. Myślałem nad dartmoorem gamer 26 albo Kellys whip 10. Jakieś lekkie latanie po lesie, jazda po mieście, zjazdy ze schodów, murki, skate parki itp. 
    • pawelch002
      Przez pawelch002
      Witam,
      Jestem tutaj nowy więc od razu przepraszam jeśli założyłem temat w złym miejscu Chciałbym Was prosić o radę, potrzebuje roweru do 2000zł. Mam 184cm wzrostu więc rozmiar kół to raczej 29, lubię przejażdżki po mieście ale również i poza nim więc raczej model MTB. Nie wiem jaki rozmiar ramy byłby dla mnie odpowiedni... 18/19? Jak mógłbym to sprawdzić?
      Póki co upatrzyłem sobie dwa modele, Kross Hexagon 6.0 ewentualnie 5.0 (jaka jest różnica między nimi?) oraz Superior XC 849 (ten mi jakoś chyba bardziej odpowiada). Możecie mi doradzić który wybrać, co i jak? Oraz podać swoje własne propozycje

Dziękuje i pozdrawiam
    • minimini
      Przez minimini
      Dzień dobry. Mam pytanie do kogoś kto ogarnia temat. Chciałbym kupić rower do 2.5 tyś. zł, ale jest problem, ponieważ ważę 139 kg, 187 cm wzrostu i tu pojawia się problem ze znalezieniem roweru. Chciałbym jakiś rower MTB do jazdy po mieście i czasem jakąś leśną drogą, ale głównie scieżki rowerowe i asfalt. Czy jest tu ktoś o podobnych gabarytach do mnie i kupił sobie jakiś rower, który wytrzymuje? Proszę o pomoc z góry dziękuję za odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.