Skocz do zawartości

[4000 zł] rower dla grubasa


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem tutaj nowy i potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych rowerzystów, a więc chciałbym zacząć jazdę na rowerze, ale jest jeden problem, moja waga wynosi 139 kg przy 187 cm wzrostu. Pisałem do różnych producentów rowerów typu Giant, Kona itp. i większość tych rowerów ma dopuszczalny limit wagowy jeźdzca 136 kg i tu rodzi się moje pytanie, jeśli kupię rower z limitem do 136 kg to jest duże ryzyko uszkodzeń? To w sumie tylko 3 kg, ale ostatnio jeździłem na rowerze ładne 7 lat temu i pewnie dużo się zmieniło. Chodzi mi tylko o rowery MTB. :)

Pozdrawiam. (jeśli zły dział to proszę nie krzyczeć.)

Ps. Dodałem limit do 4 tyś. bo inaczej nie mogłem dodać tego tematu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stal. Tam przynajmniej nie bedzie 'ryzyka'. Tu masz ciekawą opcję aczkolwiek własciciel 180cm 

 W przypadku wagi nie jest ważne tylko jak wytrzymała jest rama ale wszystko, od piast i zaplecionych kół poprzez dobre korby i hamulce. Być moze udało by się co do ceny coś uzgodnić.

mozesz sam poszukać podobnych modeli w odpowiednim rozmiarze https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-genesis-latiutde-20-CID767-IDto4Mr.html#ff78cdcb0a 

lub opcja z Forum 

 gdzie mozesz sobie dokupić widelec amortyzowany (chociaż uważam ze warto zaprzyjaźnić się na początku z dobrym wyborem w nim) i ewentualnie dorzucić przerzutkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prone jest alu. W każdym razie każdy ścieżkowiec powinien wytrzymać jeśli ograniczy się jego zastosowanie do zaledwie "XC".  Wybór jest spory z PL producentów włąśnie wspomniany O1 prone, dartmoor primal, ns bikes eccentric. Ciekawą opcją może być stalowy marin pine mountain (ale na sztywnym widelcu bo w tym przedziale oferowany jest jedynie z reconem, który to znowu słabo będzie radził sobie z taką masą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...