Skocz do zawartości

[pulsometr] Pasek tętna + telefon komórkowy


flak

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, dran2 napisał:

Każdy na ANT+, jak masz telefon z ANT+. Sprawuje się tak samo bo to ten sam uniwersalny protokół.

Widziałem jeszcze w chinach, że mają w komplecie czujnik prędkości, ale to chyba nie ma sensu, ponieważ on z GPS sobie te dane pobiera. Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pulsometru po bluetooth i do tego mam czujnik kadencji i prędkości tez po bluetooth. Nie jakieś super markowe (Polar) tylko jakieś chińczyki. Wcześniej używałem pulsometru polara (RS 300X) i jakiejś większej różnicy nie widzę.

Taki czujnik pulsometru z biedronki można kupić za 40/50 zł, chińczyki około 100 zł, a polar i podobne trzeba wydać 200 zł.

Telefon musi obsługiwać Bluetooth Smart (czyli w zasadzie wszystkie pow. androida 4.3). Z tym że na jednym telefonie nie udało się sparować urządzeń mimo że telefon obsługiwał Bluetooth Smart, ale to chyba wina telefonu (gdzieś na forum wyczytałem że ten model ma problemy z BT).

 

21 minut temu, flak napisał:

w komplecie czujnik prędkości, ale to chyba nie ma sensu, ponieważ on z GPS sobie te dane pobiera

Czujnik prędkości jest fajny gdy jeździsz na trenażerze, bo podaje twoją prędkość i odległość przejechaną.

Ja mam taki podwójny czujnik kadencji i prędkości w jednym.

Ale nie każda aplikacja obsługuje taki czujnik. Strava bodajże nie obsługuje, tylko kadencji.

No i dochodzimy tez do sedna sprawy czyli Aplikacji. Fajnie żeby aplikacja miała możliwość ustawienia sobie własnych stref tętna. Niestety nie każda ma taką opcje, a jeżeli już ma to często płatną.

Ja przetestowałem chyba z 30 rożnych aplikacji (darmowych) zanim znalazłem taka która ma wszystko czego potrzebuje i jest jeszcze darmowa.

Problemem może być też umocowanie smartfona na kierownicy tak żebyś mógł te wszystkie dane obserwować. Chyba że tylko rejestrujesz i porównujesz w domu. Ale jak chcesz trenować w konkretnych strefach tętna to dobrze widzieć w jakiej konkretnie teraz jedziesz.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, flak napisał:

Wgrałem aplikację do telefonu i dograłem jakiś ANT+plugins. Tak wygląda screen. Czy myślicie że mój telefon obsługuje ANT+?

Screenshot_20180416-151718.png

Twój telefon ma wbudowany moduł obsługi ANT+, twój software nie obsługuje go.

Zainstaluj ANT USB Service ANT+ i jeszcze raz uruchom tester ant+  i zobacz co ci pokaże.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dsi.ant.usbservice

U mnie w Galaxy S5+  było tak że jeszcze system (Android 6.01) musiałem zmienic na inną wersję (holandia, też Android 6.01) bo ten na Polskę nie obsługiwał ANT+.

 

Co do czujnika HR to kup sobie hybryde takie 2 w 1- obsługuje ANT+ i Bluetooth.

Np dobry jest Mio Cyclo(uwaga są tez pojedyncze wersje) , fajna apka to PolarBeat( dziala tylko na bluetooth).

Mam tez topowy pas Polara h10 i ta mio Cyclo niewiele mu ustepuje pod wzgledem jakosci pomiaru.

Niestety tanie chińczyki typu spoovan (cena w CN ok 75zł)  są mniej dokładne (też porównywałem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dfq napisał:

Twój telefon ma wbudowany moduł obsługi ANT+, twój software nie obsługuje go.

Zainstaluj ANT USB Service ANT+ i jeszcze raz uruchom tester ant+  i zobacz co ci pokaże.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dsi.ant.usbservice

U mnie w Galaxy S5+  było tak że jeszcze system (Android 6.01) musiałem zmienic na inną wersję (holandia, też Android 6.01) bo ten na Polskę nie obsługiwał ANT+.

 

Co do czujnika HR to kup sobie hybryde takie 2 w 1- obsługuje ANT+ i Bluetooth.

Np dobry jest Mio Cyclo(uwaga są tez pojedyncze wersje) , fajna apka to PolarBeat( dziala tylko na bluetooth).

Mam tez topowy pas Polara h10 i ta mio Cyclo niewiele mu ustepuje pod wzgledem jakosci pomiaru.

Niestety tanie chińczyki typu spoovan (cena w CN ok 75zł)  są mniej dokładne (też porównywałem).

 

 

Screenshot_20180416-165206.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...