Skocz do zawartości

[przednia zębatka] zwiększenie "lekkości" przełożeń Kross Reale


greendot

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa sezony temu kupiłem żonie rower Kross Reale. Rower posiada Nexusa 7. Ze strony producenta:
PIASTA TYŁ    Shimano Nexus SG-7C30 32H
KORBY    Alloy 38T
ŁAŃCUCH    YBN S410

Niestety kobieta narzeka na twarde przełożenia. Pomyślałem o wymianie przedniej zębatki na mniejszą. Proszę o pomoc w doborze przedniej zębatki lub propozycji co wymienić aby jeździło się jej lżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozejrzyj się za korbą podobną do twojej co ma 34 zęby... będzie trudno coś takiego z ramionami nie-dziecięcymi znaleźć. Możesz też wybrać sobie jakąś korbę trekingową/mtb i zastosować blacik chiński jakiś (ali). W rozwiązaniach kombinowanych nie będzie zintegrowanej z tarczą osłony łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie korby nie ruszaj, bo to kopanie się z koniem, najzwyklejszą pasującą zębatkę do nexusa można dostać już za 3-5zł, pozostaje wtedy tylko jeszcze dopasować długość łańcucha, no i wymiana jest troszkę kłopotliwa dla kogoś, kto tego nigdy nie robił.

Ale wydaje mi się że oddając rower do serwisu całość powinna się zamknąć w kwocie 20pln (pod warunkiem że nie masz pełnej osłony na łąńcuchu)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...