Skocz do zawartości

[Kompatybilność manetek] ST-3000 z wyższymi grupami


xccc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

 Mam rower Kross Vento 3 (2017 r.) z manetkami Sora ST-3000 (reszta osprzętu też Sora 3000). Niestety kultura pracy przerzutek mnie nie satysfakcjonuje (częste rozregulowywanie zarówno przedniej jak i tylnej przerzutki). Czy manetki ST-3000 będą kompatybilne z przerzutkami Ultegra lub 105? 

 

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilność taka jak napisał Tatanka, ale z wyjątkiem Tiagry 4700. Jeżeli masz problem z ciągłym rozregulowaniem przerzutek, to nie jestem przekonany czy wymiana komponentów przyniesie efekt. Miałem w zeszłym roku podobny problem. Złożyłem rower na nowych częściach i wydawało mi się, że wszystko powinno chodzić perfekcyjnie. Ale okazało się że jest problem z częstą koniecznością korygowania przerzutek, przedniej częściej niż tylnej. Okazało się, że winne były regulatory naciągu linek, puszczały czasem jak linki mocno zatelepały na wybojach. Zmieniłem regulatory i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Po gruntownej analizie okazało się, że przednia przerzutka jest uszkodzona, korba skrzywiona i to dlatego napęd tak kiepsko pracuje. Chciałbym teraz wymienić korbę i przerzutkę przednią. Czy mogę wymienić przerzutkę przednią i korbę na te z grupy 105 bez problemów? 

Co do regulatorów - zakupię nowe, zobaczymy. 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, xccc napisał:

Chciałbym teraz wymienić korbę i przerzutkę przednią. Czy mogę wymienić przerzutkę przednią i korbę na te z grupy 105 bez problemów?

Korba i przerzutka podejdzie ,ale nie wiem czy nie będziesz musiał zmienić suportu pod korbę 105 - bo z tego co sam miałem to suport BB RS 500 ( bo taki był w moim vento 3,0 ) pasuje pod sorę i tiagrę. A propo dlaczego chcesz zmienić przednia przerzutkę na 105 ? Lepiej przełożeń i tak nie będzie zmieniała niż sora ,chyba że wagowo liczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...