Skocz do zawartości

[siodelko] porada


matinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mysle nad kupnem siodelka nowego do swojego gorskiego roweru, mam za male ale takie bylo po kupnie ;). Troche szersze by sie przydalo i mysle tez ze przydalo by sie z tym wcieciem tzw dziura po srodku zeby w kroczu nie gniotlo. Czy mozecie doradzic w miare niedrogie ale dobre siosdelko ? i zeby optycznie pasowalo do roweru . Bo sa takie niby wygodne grube ale to wygladu nie bedzie mialo :D. Na moje nie narzekam co do wgody tylko za wadskie jest no i jedak to wcieci po srodku by sie przydalo tak mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moje ma okolo 14,5 miarka mierzylem.

Oj szczegoly ;) a tak powazniej to nie narzekam na to w sensie ze nie jest takie grube jak miejskie ale miekkie dosc, tylko za waskie bo nie mozna centralnei usiedziec tylko schodzi tylek albo na lewa albo na prawa strone. Powiedzmy ze w polowie wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, matinek napisał:

i zeby optycznie pasowalo do roweru

Do roweru którego zdjęcia nie wstawiłeś... Zresztą o gustach się nie rozmawia.

31 minut temu, matinek napisał:

przydalo by sie z tym wcieciem tzw dziura po srodku zeby w kroczu nie gniotlo.

Pochyl siodełko do przodu, wtedy będziesz się opierał tyłkiem i nie będziesz nic gniótł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, matinek napisał:

i zeby optycznie pasowalo do roweru .

Tu też fajnie dać zdjecie albo markę siodełka roweru

Dziura nie zawsze niweluje problem 'ucisku'. Zwykle dla jeżdzących bez wkładek warto polecic serię WTB Pure  Comp lub WTB Rocket 5

lub budzetowo seria Accent Derry ('dziura, pęknięcie i dobrze profilowane)  https://www.centrumrowerowe.pl/siodelko-accent-derry-pd3368/?v_Id=16748&gclid=Cj0KCQjw8MvWBRC8ARIsAOFSVBVPo3wE1mDme0eSI57LZ8oUbC1ZOOT_qDrjq9jx5yzVDpFvBnYnp-EaAoBLEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, matinek napisał:

Hm mowisz ze nic nie da myslalem ze akurat ta czesc ciala wskoczy w zaglebienie

Nic Ci nie wskoczy w zagłębienie. To ma tylko lekko niwelować nacisk.

Swoją drogą, nie sądzę żebyś chciał żeby coś wskoczyło Ci w zagłębienie a przy wypadku tam zostało gdy Ty polecisz do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak pisałem, pochyl minimalnie siodełko do przodu. Wtedy kości opierają się na siodełku a w przedniej części masz luz.

Oczywiście nie ma być pochylone bardzo mocno, plus minus zasada jest taka że ma "celować" w mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lederfox34 ale one sa za waskie moje ma 14,5  jak pisalem musze miec szersze bo moje kosci w tylku na obrzezu siedza i jest nie wygodnie
Mam taka sytuacje ze jakprzesune sie na siodelku no w prawo to lewa czesc idealne siedzi ale prawa wtedy wystaje poza siodelko gdybybylo tylko szerrsze bylo by ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos mam wrazenie ze nie da sie pochylic , nie zauwazylem takiej regulacji tylko w przod i tylna takich pretach. A poza tym to jak nowe kupie to ewentualnie katem sie pobawie , najwazniwejsza jest szeroksc. Tak jak opisalem wyzej jak to wyglada z tym moim siedzeniem na tym siodelku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko o siodełka 'nie damskie' w szerokosci od 145 jakie masz znalałam coś takiego 

http://biostern.abstore.pl/siodelka-siodlo-velo-prox-vl-4237-czarno-czerwone,c74,p816,pl.html 

http://biostern.abstore.pl/siodelka-siodlo-velo-prox-vl-3256-czarno-czerwone,c74,p277,pl.html a tu z otworem 

szersze niż 145mm w WTB są ale sygnowane Lady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ujęcie boczne siodełka pokazuje że wystaje śruba. Masz jedną śrubę do regulacji. Nie dwie. Trzeba zdjąć torbę pod siodelkiem i poluzowc te śrubę i moze spróbować pochylić siodełko. Ta sztyca ma bardzo dziwne sanki. Nie wiem czy zamiast szukać siodełka nie powinienes szukać zwykłej prostej sztycy.nawet inny model krossa czy zoom czy uno. Najlepiej z dwoma śrubami bo to i bezpieczniej i wygodniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze poprzednik: poluzuj śrubę od spodu. Wówczas będziesz miał możliwość przesuwania siodła zarówno w poziomie, jak i regulowania pochylenia. Mam starą sztycę z identycznym systemem mocowania siodełka i nie problemu z jego dowolnym ustawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lederfox34 napisał:

Ujęcie boczne siodełka pokazuje że wystaje śruba. Masz jedną śrubę do regulacji. Nie dwie. Trzeba zdjąć torbę pod siodelkiem i poluzowc te śrubę i moze spróbować pochylić siodełko. Ta sztyca ma bardzo dziwne sanki. Nie wiem czy zamiast szukać siodełka nie powinienes szukać zwykłej prostej sztycy.nawet inny model krossa czy zoom czy uno. Najlepiej z dwoma śrubami bo to i bezpieczniej i wygodniej. 

Nie wiem czy mam dziwna czy nie myslalem ze jak nowszy rower to takie sa bo w starym na pewno wszystko bylo inne. To moglbys wrzucic jaka niby powinna byc ?. No oodkrecalem ta srube zeby kiedys przesunac siodelko do przodu i nie da sie regulowac gora dol. Bo ten pret jak widac lezy na tej szynie jakby i da sie tylko w przod i tyl regulowac.

3 godziny temu, Sandacz napisał:

Tak jak pisze poprzednik: poluzuj śrubę od spodu. Wówczas będziesz miał możliwość przesuwania siodła zarówno w poziomie, jak i regulowania pochylenia. Mam starą sztycę z identycznym systemem mocowania siodełka i nie problemu z jego dowolnym ustawieniem.

No ja  ine wiem jakim sposobem ty regulujesz gora dol jak masz taka sama moze siodelko masz inne i ma regulacje ?.

Godzinę temu, fw66 napisał:

Czy na zdjęciu wysokość siodełka jest ustawiona do jazdy?  

Jeśli tak, to do takiej pozycji na rowerze powinieneś szukać szerokiej kanapy na sprężynach, a nie "sportowego" siodełka. 

Wiesz wybitni jakigeos wielkiego siodelka tez nie chce miec zeby optycznie to jakos tez wspolgralo z rowerem bo on te nie jest miejski tylko typowy goral.Chodzi zeby bylo tylko szersze ale i zarazem wygodne i zgarbne z wygladu nie takie poteznie wygladajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...