Skocz do zawartości

[siodelko] porada


matinek

Rekomendowane odpowiedzi

Według cyrkla, którym mnie zmierzyli wyszło, że najlepsze bedzie L2. Po montażu i przejechaniu po pierwszej nierówności już czułem jak kości odbijają się od korpusu siodełka. Podmianka na L3 pomogla, ale nie do końca jestem przekonany czy to właśnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj w innym sklepie gdzie mieli trochę tych siodełek i to fajnych firm Fizik, WTB, Selle Royale.
Ogólnie zauważyłem, że te które były na stanie wydawały się bardzo twarde, ale miałby jakby nieskończoną ilość pianki - wciskałem kciuk i ledwo wyczułem skorupę. 
Jeżeli się nie mylę, tak gęsta pianka sprawdzi się na dłuższych przejazdach, ale żadne z tym siedzisk nie miało otworu, a jestem w z tych, który wierzy w wyższość dziury w siodełku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zelowe-siodelko-rowerowe-wittkop-twin-medicus-1-0-i7379127581.html#thumb/6

a ja od siebie mogę polecić to, super wygodne, jest miekkie, dobrze dopasowuje się do 4 liter i jest tanie.  Czuć przyjemną amortyzację. Przejechałem  na nim około 500 km i zostanę na dłużej. Jeżdżę rekreacyjnie po płaskim asfalcie i ścieżkach rowerowych na dystansach od 10 do 35 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce przymierzyć jeszcze WTB Rocket i może coś z nowych modeli Specialized albo Selle Italia.

Co do Rocketa, to wersja Pro od Race różni się jedynie wypełnieniem? Wszystkie rodzaje Rocketa mają taki sam kształt, bo w internecie na zdjęciach wyglądają różnie?

Chodzi mi głównie, żeby pod tyłkiem był szeroki, a zaraz za szybko się zwężał, bo mam szerokie udziska. A w sieci jeden wygląda właśnie na taki mocno wyprofilowany, a drugi już mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamówiłem Rocketa 142mm i 150mm. Nie mogę go dopasować do swojego tyłka  :confused: Albo czuje jak mnie gniecie w jajka, albo nosek  jest już za nisko i  ciągle siedzę napięty,    bo  czuje  jak zjeżdżam z siodełka. Zaryzykuje jeszcze z siodełkiem od Speca - może phenom comp, chociaż pewnie okaże się totalną  deseczką (nie chciałbym wybierać pufy). Rocket pod  tym względem był spoko.  

Jak znam życie, to skończy się na jakimś  budżetowcu, bo ciągłe zamawianie siodełek za 200+ i ich przymierzanie, to trochę średni interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertrobert1 napisał:

Siodło na konia? Czy aby na pewno? Oj kolego, mało Ty wiesz o siodłach.

https://www.brooksengland.com/cambium/

 

 

Ta seria faktycznie wygląda już mniej "rekreacyjnie", ale cena też zawodowa...

C17 to 162 mm szerokości

C15 to 140 mm.

Jeżeli według pomiaru selle italia, odpowiednia dla mnie szerokość to 143 mm, to wybrać C15?

Według tabeli na stronie Brooksa C17 jest polecane dla pozycji 60°.

To mi się podoba http://www.brooksengland.pl/kategoria/brooks/cambium-c15-carved-all-weather-meskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, th00rop napisał:

Ta seria faktycznie wygląda już mniej "rekreacyjnie", ale cena też zawodowa...

To mi się podoba http://www.brooksengland.pl/kategoria/brooks/cambium-c15-carved-all-weather-meskie

Cena zawodowa ale to są siodełka na kilkanaście lat co najmniej. Inne siodła wymieniasz co kilka lat. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, robertrobert1 napisał:

Cena zawodowa ale to są siodełka na kilkanaście lat co najmniej. Inne siodła wymieniasz co kilka lat. 

 

 

True, zdaję sobie z tego sprawę.

Amortyzacja w tym siodełku wynika z jego budowy - skóra/guma, która ugina się pod ciężarem ciała i tłumi nierówności?  Widziałem na filmiku jak uderzali je młotkiem.

Zwykły C15 cambium carved  od "all weather" różni się tylko powłoką jaką są pokryte, aby zapewnić ochronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
22 godziny temu, robertrobert1 napisał:

ale to są siodełka na kilkanaście lat co najmniej

Nie neguję zalet ale w związku z tym, że nie miałem okazji spróbować mam pytanie:

Jak ma się długowieczność Brooksa przy zmianie ramy i ewentualnej zmianie pozycji (geometria)?

Jak już "ułożone" siodełko  wtedy funkcjonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...