Skocz do zawartości
  • 0

Rower dla kobiety


Gość Jarek

Pytanie

Witam, poszukuję roweru dla dziewczyny, bo jej poprzedni już wyzionął ducha. Rower potrzebny do dojazdów do pracy, bez żadnych bajerów. Myślałem o góralu koła 28-29 cali, rama 19-20, kolory itd nie mają znaczenia. Partnerka ma 178cm wzrostu i waży 100kg, drogie rowery odpadają, mieszkamy w nieciekawym mieście i rowery mają tendencję do znika i zmiany na następnego właściciela bez wiedzy poprzedniego. Używane rowery wchodzą w grę.

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie tak, z tym, że w pierwszym poście sugerowałeś MTB na 29 cali a podlinkowałeś trekkingowy na 28 :)
Do jazdy po mieście, tym bardziej dla dziewczyny wydaje mi się, że bardziej nadaje się rower z niższą górną rurą ramy, tak aby ułatwić i usprawnić wsiadanie i zsiadanie z roweru. 
Górski rower raczej tego nie zaoferuje.

Druga rzecz to taka, że mimo wszystko to poza ścieżkami rowerowymi, nawet w miastach ulice i chodniki nie zawsze są równe. Do tego dochodzi jazda np. po krawężnikach itp. 
Dlatego, jeżeli kupujecie nowy rower to wydaje mi się aby miał (nawet o niedużym skoku) amortyzator w przednim widelcu.

Poza tym, obecnie wyszczególniono osobną podgrupę rowerów - typowo miejskich.

Jeżeli chodzi o rower trekkingowy to osobiście sprawdzałem markę KROSS i tutaj masz np. model TRANS 01
https://www.kross.pl/pl/2018/trekking/trans-1-0
Jeżeli celujesz w rowery typowo miejskie to z tej samej stajni był model np. BEST GELA
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...