Skocz do zawartości

[przednie zębatki] Korba pedału ociera o wózek przerzutki przedniej


Runner_Biker

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekaj, wstrzymaj się póki co. Porównując zdjęcia wygląda na to, że te blaty są oryginalne, więc mogę się mylić. Niewykluczone, że problem jednak leży w przerzutce, jak pisali koledzy powyżej. Gdybyś mógł jeszcze zrobić zdjęcie od przodu roweru na wysokości przerzutki, przy jej ustawieniu nad blatem i ramieniem korby ustawionym do pionu, tak żeby było widać jednocześnie blaty, klatkę przerzutki i ramię, możliwie w płaszczyźnie blatu (może być niełatwo wykonać). Może coś nam to podpowie, będzie widać odległości blatów od siebie i klatki przerzutki od ramienia. Możliwe, że przy wspomnianym zacięciu rzeczywiście przerzutka się skrzywiła.

Ciężko się tak diagnozuje na odległość, tymczasem mając rower w ręce większość z tutaj piszących znalazła by rozwiązanie w kilka chwil. Póki co, jeśli korba nie ociera o przerzutkę, spokojnie możesz jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kolmark napisał:

Poczekaj, wstrzymaj się póki co. Porównując zdjęcia wygląda na to, że te blaty są oryginalne, więc mogę się mylić. Niewykluczone, że problem jednak leży w przerzutce, jak pisali koledzy powyżej. Gdybyś mógł jeszcze zrobić zdjęcie od przodu roweru na wysokości przerzutki, przy jej ustawieniu nad blatem i ramieniem korby ustawionym do pionu, tak żeby było widać jednocześnie blaty, klatkę przerzutki i ramię, możliwie w płaszczyźnie blatu (może być niełatwo wykonać). Może coś nam to podpowie, będzie widać odległości blatów od siebie i klatki przerzutki od ramienia. Możliwe, że przy wspomnianym zacięciu rzeczywiście przerzutka się skrzywiła.

Ciężko się tak diagnozuje na odległość, tymczasem mając rower w ręce większość z tutaj piszących znalazła by rozwiązanie w kilka chwil. Póki co, jeśli korba nie ociera o przerzutkę, spokojnie możesz jeździć.

Mam nadzieję, że o taki zdjęcie chodziło.

Jeśli nie do końca, to proszę powiedz, zrobię inne.

Dziękuję

20180419_165527-600x800.jpg

20180419_165746-600x800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie jest takie, o jakie mi chodziło tzn. dobre ujęcie, tylko nie wiedzieć czemu pikseloza straszna, przy powiększeniu nic nie widać. Może zamiast wstawiać zdjęcie do postu, wrzuć go w pełnej rozdzielczości do jakiegoś serwisu hostującego i wstaw link.

Wczoraj z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda w moim rowerze: odstęp od klatki przerzutki do ramienia to jakieś 4mm, pomimo tego, że przerzutka wystaje na zewnątrz dużo bardziej niż u Ciebie (klatka jest szersza w przerzutce do korby trzyrzędowej), natomiast odległość ramienia do zębów blatu to prawie 12mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kolmark napisał:

 

Wczoraj z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda w moim rowerze: odstęp od klatki przerzutki do ramienia to jakieś 4mm, pomimo tego, że przerzutka wystaje na zewnątrz dużo bardziej niż u Ciebie (klatka jest szersza w przerzutce do korby trzyrzędowej), natomiast odległość ramienia do zębów blatu to prawie 12mm.

Wrzucę za chwilę zdjęcie, mam nadzieję że w lepszej jakości po powiększeniu.

Zmierzyłem właśnie to o czym piszesz. U mnie odstęp od klatki przerzutki do ramienia też wynosi ok 4mm (no prawie...), natomiast odległość ramienia do zębów blatu wynosi u mnie ok. 11mm.

Usunąłem zdjęcie w oryginalnej rozdzielczości...;/

Zrobić nowe? Jest taka potrzeba jeszcze? 

Czy wg Ciebie Kolmark zabieg, o który pisaliście wcześniej (czyli podłożenie jakiejś podkładki...) to jedyne wyjście w tej sytuacji? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim okiem masz skrzywioną klatkę przerzutki. Spróbuj naprostować w imadełku lub przerzutka do wymiany. 

Nie mam szosowej przerzutki przedniej, ale górna blacha klatki powinna być chyba równoległa do horyzontu. U Ciebie to wszystko wygląda na pogięte. Niech ktoś jeszcze to potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMMAAACCC7 napisał:

wygląda rzeczywiście na rozgiętą..

można prostować, można kupić nową, do wyboru do koloru..

Prostować? Hmm... jest sens? Można to zrobić tzw. metodą "na kowala" tzn. kombinerki w dłoń i próbować to "ścisnąć"?

Czy dobrze wnioskuję: przerzutka jest trochę rozgięta w miejscu mniej więcej od napisu Shimano Sora?

Zaznaczyłem n zdjęciach.

Proszę o odpowiedzi.

 

https://zapodaj.net/29f6c0dd19c05.jpg.html

https://zapodaj.net/1cb1d630432ac.jpg.html

https://zapodaj.net/093a9dad0b8ed.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem...

Powiedzcie , proszę czy to jest dokładnie taka sama jak moja? http://allegro.pl/shimano-sora-fd-r3000-2x9-obejma-przerzutka-przod-i6776242983.html

Nie chcę żeby okazało się, że źle dobiorę przerzutkę do swojej szosy.

PS. Jeśli wózek będzie nowy, prosty to powinien rozwiązać problem ocierania?

Edit:

Znalazłem ozacznenie na przerzutce. Shimano FD 3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...