Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Bonnum

[Pedały] platformowe

Rekomendowane odpowiedzi

Bonnum

Jakie najtańsze pedały platformowe jest sens kupować? Jakie cechy powinny mieć buty do codziennej jazdy właśnie na platformach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marcin86Poznan

Dartmoor stream.

Co do butów to są różne zdania. Najtaniej kupić coś jak vansy, z miękką podeszwą. Takie buty za długo nie wytrzymają, mi starczają na 2-3 miesiące. Uroki tanich butów;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bonnum

Dzięki!

Z miękką? Dlaczego z miękką, wydawałoby się że właśnie raczej twardą, żeby nie tracić siły na jej ugięcie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pietern

Twardy masz być ty, podeszwa miętka, żeby się piny dobrze kotwiczyły i stopa stabilnie trzymała platformy. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bonnum

Ok, :) dziękuję za wyjaśnienie :)

No to zamawiam te dartmoory. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bonnum

Sprawa nie jest niestety aż tak prosta, stare odegrały pedały miały wzdłuż osi pedału wymiar 100mm, więc nie wiem czy 90/95 to wciąż nie jest za mało.

Obecne mają 90.

Może głupie pytanie, ale jak się czyta wymiary pedałów Dartmoor 90x95, który wymiar jest wzdłuż osi roweru, a który wzdłuż osi pedała?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bonnum

Dartmoory są za małe, co większego polecacie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bonnum

Ktoś coś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Creative21
      Przez Creative21
      Witam
      Mam pytanie. Kupiłem buty na rower w decathlonie model jak w tytule.
      Dobrze mi leżały zdecydowałem się na te ( mam jedną stopę dłuższą, więc zawsze mam problem z wyborem) 
      Stąd moje pytanie co dalej mam kupić do tych butów jakie mocowania pedały itp ? 
      Mój rower to Giant Roam XR2 jeżdżę rekreacyjnie jakieś 100km razem w tyg. jak mam czas, ale już mnie wkurzało że ześlizgują mi się nogi z pedałów.

• Gość Justyna
      Przez Gość Justyna
      Witam. Córka dostała rower. Niestety najniższej półki. Mała ma wielką chęć nauczenia się jazdy na rowerze, ale za nic w świecie nie daje rady kręcić pedałami. To jej pierwszy rower, ma 3 lata.
      Ja się na tym nie znam, mąż może by coś spróbował poprawić ale musialabym mu powiedzieć co... Co zrobić żeby dziecku lżej się pedalowalo? Może można coś wymienić , jakaś część?

• Ychu
      Przez Ychu
      Znalazłem je na strychu. Były fabrycznie w ramblerze 2.0 , rocznik jak pamiętam 2015. Z jednej strony teraz rozumiem dlaczego komfort jazdy na takich pedałach jest drastycznie niski. Wziąłem się za ich serwis głównie z powodu nudy , a i na awaryjne mogą być. 

Spodziewałem się sypiących się kulek , jakież było moje zdziwienie kiedy nic z nich nie wypadło  
    • Ychu
      Przez Ychu
      W środku jakiś plastikowy ślizg , z resztą nie do końca okrągły  Z drugiej strony mamy plastikowe kostki dookoła otworu , które schodzą skosem do środka i w zasadzie tak to wszystko działa Także nikt mi nie powie więcej , że pedały to pedały ;) 
    • graphia
      Przez graphia
      Mam taki problem -  w rowerze o ramie Boost raz na jakiś czas zdarza mi się trącić lekko piętą w dolną rurkę tylnego trójkąta. Bloków w butach już nie przesunę. Wiem, że gdzieś kiedys widziałem takie adapterki rozszerzające rozstaw pedałów ale nie mogę teraz znaleźć. Wiem też że forma SQ LAB robi SPD o nieco dłuższych osiach, ale cena lekko z kosmosu