Skocz do zawartości

[Amortyzator] Używany czy nowy ? Amortyzator enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

W planach mam wymiane amortyzatora w moim hardtailu bo właściwie już tylko on jest bardzo słabym punktem mojego roweru. Potrzebuje amortyzator 160mm skoku i zastanawia mnie jedno co lepiej kupić nowego Suntoura Aiona, czy uzywanego Pike/Yari. Słyszałem od wielu osób że w Rsie nie ma się co zepsuć i ż lepiej brać rs byle golenie były ładne. Ale Aion kusi, nie ma problemu z dostępnością, używki będę musiał szukać też ma dobre opinie, gwarancja itd. Co wy o tym sądzicie. Do wydania mam około 1500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego koła? Boost? Taper?

Z używanymi Pike/Yari to jest tak, że naprawdę ze świecą szukać zadbanego egzemplarza wystawionego na sprzedaż. Mało który posiadacz amora tej klasy jeśli dba o niego jak o własne dziecko ;) chce się go pozbywać gdyż z reguły jest zadowolony. Poza tym od razu trzeba doliczyć koszty serwisu i materiałów eksploatacyjnych - pełny serwis takiego widła z częściami to koszt od 300zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło 27.5 bez boosta. Taper, moja rama to dartmoor hornet 2017. Właśnie tu jest dylemat bo gdybyn kupił pike za 1300 dolozyl 300zl na serwis to za 1600 mam amortyzator wyzszej klasy. Odbior oczywiscie osobisty po ogledzinach. Ale aion w cenie 1300 nowka sztuka bez problemow i zbednych zaskoczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie adaptery mają sens, myśle tylko czy jest sens kupować tego foxa czy najzwyczajniej w świecie ten Aion by mi nie wystarczył a za pieniądze które bym zaoszczędził kupić np opuszczaną sztyce. Miał ktoś tego aiona może o nim powiedzieć dobrze lub źle ? No i czym różni sie stary aion ten na złotych goleniach od nowego na czarnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Aiona z lat wcześniejszych ze złotą anodą to mogę powiedzieć że są słabe. Chodzi mi tu o jakość anody. Szybko sie przecierają. Auron miał 3 krotnie lepszą anodę tą złotą od Aiona. Teraz Aion i Auron są na tak wysokim poziomie że zdecydowanie są dużo lepsze, także mają taką samą czarną anodę o tej samej grubości warstwy mikronów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...