Skocz do zawartości

[hydrauliki] Deore zamiast Avida


Kaiketsu

Rekomendowane odpowiedzi

Planowałem to w zeszłym roku, skończył się budżet, robię w tym.

Jest promka na bikestacji na model deore XT BR-M785, czy to lepszy model niż BR-M615, który planowałem?

Mam obecnie Avida Elixir 1 (i dosyć problemów z higroskopijnym DOTem), tarcze 160mm, bez adapterów (a może przy okazji włożyć 180mm z przodu, jeśli się da? :) Rockrider 9.1)

I jeszcze jedno pytanie - rozumiem, że muszę zmienić klamki? Za grosz nie mogę sobie przypomnieć, czy czasem nie mam klamkomanetek, ale na 99% nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęcherzyki w lejku nie są oznaką zapowietrzenia hamulców tylko ubytku okładzin ciernych. Często spotykam się nawet z tak ekstremalnymi sytuacjami, że hmulec wręcz przestaje działać bo klamka nie ma skąd oleju brać (wchodzi do końca, hamulec ledwo łapie), wystarczy tylko podkręcić lejek z olejem i bez żadnego odpowietrzania znów klamka jest twarda jak powinna być (czyli układ nie był zapowietrzony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dokumosa napisał:

Często spotykam się nawet z tak ekstremalnymi sytuacjami, że hmulec wręcz przestaje działać bo klamka nie ma skąd oleju brać (wchodzi do końca, hamulec ledwo łapie), wystarczy tylko podkręcić lejek z olejem i bez żadnego odpowietrzania znów klamka jest twarda jak powinna być (czyli układ nie był zapowietrzony).

Podpisuję się rękami i nogami. Dokładnie to stało się z moimi Tektro Draco - po wymianie klocków i minimalnym uzupełnieniu płynu od góry hamulec jest jak nowy.

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał, trzeba w przypadku Shimano też je obsługiwać, bo niektórzy myślą że będą 2 lata jeździć bezobsługowo, bo kupili hamulec na oleju mineralnym,

Lejek to 15zł, 100ml oleju 10-15zł, nie są to jakieś masakryczne koszty, a dolanie oleju do klamki czy odpowietrzenie klamki - zwał ja zwał trwa 5 min.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zwał jak zwał bo jeśli roweru z Shimano nie położysz na prawej stronie albo nie odwrócisz kołami i nie będziesz wtedy naciskał klamki to nic się nie zapowietrzy. A oleju można dolać byle czym, nawet kawałkiem wężyka. Jeśli zaś o odpowietrzanie chodzi to też w Shimano nie trzeba cyrkować z dwiema strzykawkami, zaciskami itp.

Shimano miewa natomiast słabe uszczelnienia w zaciskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu pierwszy raz w życiu skracałem przewody i okazało się, że to bułka z masłem, kilka minut i już. Nawet odpowietrzać nie musiałem, klamka twarda jak nowa była.

 

Ale dolać oleju dolałem, nawet wężyka nie potrzeba. Strzykawa z apteki za 20groszy, igła do niej w miarę gruba, odrobinka oleju i po odkreceniu dekielka nakapałem 10 kropelek w dziurę. Poużywałem, pohamowałem, pojeździłem i jeszcze raz dodałem po kropelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...