Skocz do zawartości

[3000-3500] Rower typu fitness


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam roweru fitness w przedziale cenowym 3000-3500zł z geometrią ramy jak poniżej

http://allegro.pl/specialized-vita-roz-m-tiagra-alu-carbon-jak-nowy-i7247934224.html

https://sprint-rowery.pl/rower-fitness-giant-fastroad-slr-1-2016


Rower może być nowy lub niewiele używany.
Jeśli nowy  to pewnie wezmę na raty (trzeba sobie tworzyć historię kredytową). :D

Obecnie mam górala, jeszcze z komunii właściwie, któremu ciągle coś dolega, chińczyk - po prostu.

Do sedna.

Mam 22 lata, 169cm wzrostu :unsure:~73kg i kontuzję lewej ręki ( krótko mówiąc nie mogę jej wyprostować. ręka tworzy kąt jakichś 135stopni).

W zamiarze mam jeździć po asfalcie(70%), z jak największymi prędkościami, co by kondycję nienaganną tworzyć, ale jak najdzie ochota to chciałbym móc też zjechać na szuter, a czasem  (30%, podczas jakichś wyjazdów)- więc przydałoby się, aby wcisnąc jakiś bardziej terenowe opony.

(Jazda na rowerze i pływanie to jedyne sporty na które mogę sobie pozwolić, aczkolwiek ambicje i zainteresowanie przez całe życie było piłką nożną i sportami walki, ale jestem zdania, że sport to zdrowie, a o zdrowie trza dbać, a może złapię ogromną zajawkę jak się w to zaangażuję...).

Moim dylematem jest przede wszystkim wybór odpowiedniego roweru dla siebie (w związku z kontuzją ręki muszę się bardziej pochylić nad kierownicą, żeby po prostu móc ją trzymać, a przy tym dbać o plecy, żeby nie zrobić sobie krzywdy).
 

Moja wiedza w dziedzinie rowerów jest znikoma, więc zwracam się z prośbą do Was, jako do grona ekspertów :). Interesuje mnie rower o najwyższej jakości w podanym przeze mnie przedziale cenowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy nie powinienes szukac roweru w ktorym pozycja bedzie bardziej wyprostowana  niz na fitnessie. Mimo iz ma on prosto kiere, to bardzo czesto porownujac rowery o tych samych rozmiarach tego samego producenta (rower z baraniem vs fitnes ) to ramy fitnesowe sa nieco dluzsze od szosowych/przełajowych  głowki ram sa podobne i finalnie wyciafgniecie sylwetki moze byc czymś pomiedzy górnym a dolnym chwytem na rowerze szosowym, ale blizej górnego.... co uwzględniając problem ręki ... może powodować, że będzie niezbyt  komfortowo na dłuższą metę. .

Ale z drugiej strony ... pojecie fitnessa jest na tyle szerokie ... ram jest tyle wersji i rozmiarów, że pewnie znajdziesz i wygodnego fitnesa, ale ... sugerowalbym dokladnie sie przymierzyc przed zakupem, a najlepiej jakbys mogl z godzine pokrecic sie na tkaim rowerze i sparwidzc na sobie jak sie na nim siedzi i czy nie jest to męczące.

Sam brykam sie z problemem bolącej reki, barku, łopatki od 4 tygodni spowodowanym przez rwę barkową, ktorej nabawilem sie pewnego marcowego dnia, dalem sie przewiać, wracam powoli na rower, ale .... widze żę im bardziej sie wyciagam im bardziej podnosze glowe, tym bardziej boli :P Ale na szczescie kazdego dnia coraz mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale załozyłes tych tamatów...

Dobra wrzucę tu: http://halarowerowa.pl/marin-muirwoods-29er-p635.html Marin jak zobaczysz na rozmiarówce ma pod twoj wzrost ma dobry rozstrzał 163-168 mogę polecic przy tym problemie z ręką kierownice 'wąs'lub jaskółka ktora zmieni układ nadgarstków. Czy w Marinie czy Giancie (choc tam bedzie trochę dziwnie wyglądała bo ma prostą jak kij od miotły) nie bedzie efektu wyprostu a niewiele i tak zabierze z ergonomii na wietrze. W Giancie nie wciśniesz bardziej terenowych opon. Po prostu crossowe 35c. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cinol123 napisał:

To nie wiem czy nie powinienes szukac roweru w ktorym pozycja bedzie bardziej wyprostowana  niz na fitnessie. Mimo iz ma on prosto kiere, to bardzo czesto porownujac rowery o tych samych rozmiarach tego samego producenta (rower z baraniem vs fitnes ) to ramy fitnesowe sa nieco dluzsze od szosowych/przełajowych  głowki ram sa podobne i finalnie wyciafgniecie sylwetki moze byc czymś pomiedzy górnym a dolnym chwytem na rowerze szosowym, ale blizej górnego.... co uwzględniając problem ręki ... może powodować, że będzie niezbyt  komfortowo na dłuższą metę. .

Ale z drugiej strony ... pojecie fitnessa jest na tyle szerokie ... ram jest tyle wersji i rozmiarów, że pewnie znajdziesz i wygodnego fitnesa, ale ... sugerowalbym dokladnie sie przymierzyc przed zakupem, a najlepiej jakbys mogl z godzine pokrecic sie na tkaim rowerze i sparwidzc na sobie jak sie na nim siedzi i czy nie jest to męczące.

Sam brykam sie z problemem bolącej reki, barku, łopatki od 4 tygodni spowodowanym przez rwę barkową, ktorej nabawilem sie pewnego marcowego dnia, dalem sie przewiać, wracam powoli na rower, ale .... widze żę im bardziej sie wyciagam im bardziej podnosze glowe, tym bardziej boli :P Ale na szczescie kazdego dnia coraz mniej

Szczerze mówiąc, myślałem też o crossie, gdzie pozycja jest bardziej wyprostowana, ale pomyślałem sobie, jak będę bardziej wyprostowany to zabraknie mi ręki :unsure:
Fajnie byłoby mieć gravel.. spełniłby moje oczekiwania, ale przez tą rękę, raczej odpada...

Mając na myśli fitnessa, miałem konkretnie na myśli ramy takie jak w 1. poście, może jeszcze jakieś rowery z tego typu geometrią ramy?

Jeśli chodzi o kontuzję to u mnie raczej nieodwracalna.. :/, a już na pewno nie przy dzisiejszym rozwoju najlepszych specjalistów polskiej medycyny.

Od siebie życze powrotu do zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lederfox34 napisał:

Ale załozyłes tych tamatów...

Dobra wrzucę tu: http://halarowerowa.pl/marin-muirwoods-29er-p635.html Marin jak zobaczysz na rozmiarówce ma pod twoj wzrost ma dobry rozstrzał 163-168 mogę polecic przy tym problemie z ręką kierownice 'wąs'lub jaskółka ktora zmieni układ nadgarstków. Czy w Marinie czy Giancie (choc tam bedzie trochę dziwnie wyglądała bo ma prostą jak kij od miotły) nie bedzie efektu wyprostu a niewiele i tak zabierze z ergonomii na wietrze. W Giancie nie wciśniesz bardziej terenowych opon. Po prostu crossowe 35c. 

Temat drugi, z racji tego że zostałem przekonany do roweru fitness:D

Przy tej ramię z tą moją dysfunkcją i inna kierą powinno być ok? 

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

To ja standardowo jakiegoś canyona podrzucę... Aczkolwiek osobiście bardziej podoba mi się marin, którego pokazała @lederfox34 bo lubię stal.

https://www.canyon.com/pl/fitness/roadlite/2018/roadlite-al-5.html

Wygląda naprawdę mega, specyfikacja też jak najbardziej na plus

Tylko czy geometria ramy podpasuje :huh:

Nie mogę się doszukać rozmiarówki na stronie producenta.. 

S czy raczej XS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...