Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
szukyjn

[Bagażnik + sakwy/torba] Zestaw dla amatora

Rekomendowane odpowiedzi

szukyjn

Cześć, nie wiem czy to odpowiedni dział, bo to dość skromne początki i pewnie z turystyką mają niewiele wspólnego. Jeśli powinien się znaleźć w "akcesoriach rowerowych", prośba o przeniesienie.

Mam rower Kands Maestro 28" i szukam do niego podstawowego zestawu. Jeżdżę regularnie, ale głównie po mieście i okolicznych wsiach, w tej chwili ten zestaw byłby mi potrzebny głównie do dojeżdżania do pracy (czyli ręcznik, ubrania, klapki, kosmetyki itd.; wożenie tego w plecaku jest problematyczne objętościowo i niewygodne), aczkolwiek chciałbym, żeby nadawał się też na jakiś np. weekendowy wypad. Nie wiem, czy powinienem się od razu "wygłupiać" z jakimiś sakwami, ale może w perspektywie turystyki lepiej zainwestować od razu w taki zestaw? Czy może polecacie mi jakąś prostą, pakowną torbę? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych rzeczy? Budżetowo chciałbym się zmieścić w 350-400 zł, ale mogę też wydać więcej.

Przejrzałem kilka tematów i w propozycjach dominują sakwy Crosso i Ortlieb, czy to dobry wybór na taki "początek+"? Jaki bagażnik wybrać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
laqula

Ja do pracy na początku używałem zwykłej torby sportowej na bagażniku (bagażnik + torba + ekspadery). Bardzo dobrze się to sprawdzało. Trzeba tylko odpowiednio puścić ekspandery przez bagażnik żeby torba nie spadała na boki. Torba była w miarę wodoszczelna, ale na większe ulewy zawsze miałem worek na śmieci którym można ją owinąć. Potem kupiłem sakwy, bo mi były potrzebne na wyjazd (sakwy + bagażnik crosso i taki zestaw polecam). Po zakupie sakw rzeczy nadal wożę w tej samej torbie tyle że wkładam ją do sakw. Jakie to ma plusy? Sakwy niewygodnie się nosi jeśli od roweru do pracy musisz przejść kawałek (np: po schodach). Do tego jeśli sakwy się ubrudzą to i tak masz czystą torbę. Torba jest długa z suwakiem i łatwiej w niej się szuka rzeczy niż w sakwie.

Jeśli jeździsz tylko blisko domu lub na krótkie wypady to spokojnie też wystarczy najtańszy, marketowy, aluminiowy bagażnik. Ja z takim jeździłem bardzo długo i nigdy nie miałem z nim problemów (cena ok. 50zł, udźwig 25kg). Moja żona do tej pory z takim jeździ z sakwami i nic się nie dzieje. Ja zmieniłem tylko dlatego że zmieniłem rower. W góry bym się bał z nim jechać, ale rekreacyjnie po płaskim bez problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szukyjn

Dzięki za pomoc. Zastanawiam się w tej chwili nad takim kompletem:

http://crosso.pl/pl/produkt/dry-30-click/

http://crosso.pl/pl/produkt/bagaznik-tylny-crosso/

Czy system click to jest coś, za co warto dodatkowo zapłacić? Zakładam, że 30 litrów to aż nadto na dojazdy do pracy, ale może warto wziąć większe i np. na co dzień jeździć z jedną sakwą, a mieć komfort posiadania drugiej i całościową pojemność 60 litrów w przypadku jakichś dłuższych wypadów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
laqula

Jeśli chodzi o system click to na pewno go nie potrzebujesz. Szczególnie przy tej różnicy w cenie. Te sakwy co wysłałeś to raczej na przód i pojemność 30 litrów dotyczy kompletu. Masz wtedy dwie sakwy do dźwigania. Ja mam Dry 60 (2x30) bez systemu click. Na co dzień używam jednej. Druga na dłuższe wyjazdy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
itr

Używam Crosso bez klik, mam duże i małe.

Crosso bardzo lubię, ale pierwsze jakie używałem pożyczyłem od zaawansowanego turysty, były lekko poprzecierane na rantach, na styku z bagażnikiem. Plandeka z której są szyte jest wytrzymała, ale jednak się zużywa co ważne jeśli planuje się np kilka lat codziennego jeżdżenia praca dom. Jeżeli nie planuje się długiego jeżdzenia w deszczu to też  wizja jakiegoś przetarcia w przyszłości nie jest groźna. Ale zawsze można rozważyć sakwy z cordury, która przecież też nie jest szczelna na wieki. Możliwość szybkiego mycia tych"gumowych" crosso bardzo mi odpowiada.

Dla mnie to nie problem bo jednak sakwy zakładam albo w wakacje albo żeby coś przewieźć - raz na jakiś czas i nie grozi mi perforacja.

Moje haki działają i dobrze pasują do bagażnika - to ważne. Sakwę szybko ściągam, kolejny plus.

Dosyć ciekawą ofertę ma Dekatlon chyba widziałem jakieś nowe sakwy. Proponuję sprawdzić szczegóły.

Z sakw dekatlon na znajomym rowerze widzę sakwę z przerzutem, dwustronną i służy właśnie dzień po dniu na ubranie klapki kask. Działa. nie pruje się..

Małe krosso mogą być za małe. trzeba zastanowić się co będzie jeździć codziennie. Chyba praktyczniej w razie czego jeździć z jedną dużą niż dwoma.

Sam mam i takie i takie i do miasta na szybko biorę jedną albo taką albo inną.

Są też bardzo fajne i drogie sakwy o wyglądzie torby tylko dość szerokiej - robi to Ortlieb albo Bazyl, jedna sztuka to kilkaset złotych, ale jeśli chcesz wejść do firmy bez "wora" to ciekawa alternatywa..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szukyjn

Tak, wiem, że to 2x15 - dlatego właśnie zastanawiam się nad 2x30 i wożeniem do pracy tylko jednej. To też korzystniejsze w przypadku właśnie przetarć czy uszkodzeń, zawsze jest druga mniej używana w zapasie.

W takim razie z clicka zrezygnuję; rzucę jeszcze okiem na ofertę w Decathlonie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Jeśli chodzi o bagażnik - taniej niż Crosso wypada produkt firmy MASSLOAD. Także możesz rozważyć. 

Jeśli chodzi o Crosso - też podpisuję się pod wersją Dry ze zwykłym hakiem. Dwóch używam w trasę/na zakupy, jednej na co dzień. Torbę można w miejscu narażonym na przetarcie (tam gdzie opiera się ona o bagażnik na dole) zabezpieczyć szarą taśmą czy coś podkleić i miejsce newralgiczne jest zabezpieczone. 

PS. Zaraz odkryje ten temat psychofan marki Ortlieb Robert i się zacznie :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
flork456

Na co dzień zakupiłem sobie torbę przypinaną na bagażnik rzepami. Nie jest kłopotem zamocować czy zdjąć z roweru a dzięki paskowi na ramię jest bardziej poręczna do noszenia niż sakwa boczna. Bogatą ofertę na bagażnik ma Topeak. Na jednodniowe wycieczki również sprawdzi się idealnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Habibek

1. https://allegro.pl/sport-arsenal-312-sakwa-na-bagaznik-i7574151290.html

2. https://www.olx.pl/oferta/bagaznik-tubus-max-25kg-CID767-IDvGGul.html#e7c4ddb0a6

Zestaw sprawdzony na 3k trasie, w tym roku. Drugi zestaw różnił się od tego sakwami (droższe Vaude Aqua Back), różnic w użytkowaniu wielkich nie ma, Vaude łatwiel/szybciej się montuje/demontuje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pp516
W dniu 11.04.2018 o 11:11, szukyjn napisał:

Tak, wiem, że to 2x15 - dlatego właśnie zastanawiam się nad 2x30 i wożeniem do pracy tylko jednej.

Zdecydowanie nie warto 2x15. Będzie niewygodnie, lepiej jedną 30l. Ja takie właśnie zakupiłem Ortlieb City. Z systemem click, fajna sprawa. Mam dwie, ale do pracy wożę jedną. Rozmiar jest akurat taki jak trzeba żeby zmieścić wygodnie ubranie na zmianę. Drugiej używam też okazjonalnie do kilkudniowych wypadów. Cenowo wcale źle nie wypada : https://www.szumgum.com/sakwy-rowerowe-tylne-ortlieb-back-roller-city.html

Edytowane przez pp516

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta