Skocz do zawartości

[Klamkomanetki] Ultegra R8020 działają w jedną stronę


radm3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z nowymi klamkomanetkami Shimano Ultegra R8020. Składam rower przełajowy i zostało mi podłączenie klamkomanetek do przerzutek. Jest to mój pierwszy rower z barankiem i jestem zupełnie zielony. Na początku działały wszystkie dźwignie i się nimi bawiłem bez linki :/. Teraz działają tylko małe od zmiany biegów a duże stawiają bardzo duży opór i nie działają. Zepsułem coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być takie zdanie: Na początku działały wszystkie dźwignie i się nimi bawiłem bez podłączonych do przerzutek linek :/.

Tak to wygląda: 

Dodam że dzień wcześniej odpowietrzałem hamulce hydrauliczne i trochę pociekło oleju mineralnego Shimano. Zmyłem ten olej ale jest możliwość że dostała się woda do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Udało się naprawić.

Użyłem dużo WD40, przedmuchałem sprężarką. Okazało się że zaczep linki w mechanizmie klamkomanetki był przekręcony i mimo że wkładałem linkę wydawało mi się poprawnie to on był przekręcony i nie widziałem że nie łapał jej. Dziękuję za podpowiedzi :).

Czym najlepiej przesmarować klamkomanetkę?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...