Skocz do zawartości

[pierwsza szosa] kross Vento 2.0 czy 3.0


Krutki52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i wiem, że zaczynam od złego tematu nasza znajomość, ale... Na 30 urodziny postanowiłem sobie w końcu po latach marzeń itd zakupić pierwszy rower szosowy. Jestem ambitnym amatorem, który ma zamiar w kategorii 50+ nieco zamieszać jak dobrze pójdzie to w 40+ już też. Historia sportowa moja jest taka, że od młodego wieku byłem aktywny, ale bez żadnych osiągnąć, zwyczajny młody chłopak co i w piłkę pogra i siatkówkę i na rowerze pojeździ. Dosyć dużo chodzę po górach, coś tam nieregularnie biegałem w tempie na utrzymanie kondycji w góry. Mój plan zakłada zakup roweru szosowego. I teraz pytanie za 100 punktów. Potrzebuję rower, który posłuży mi myślę 2 - 3 lata i po tym czasie otrzyma go moja druga połówka, bądź włożeniu do niego oponę 32 i będę jeździł nim do pracy itd, bo myślę że jak się wkręce to zakupię rower lepszej klasy w tym czasie. Pytanie brzmi. Kross Vento 2.0 z 2017 na Claris za 2200zl czy 3.0 2017r na Sora za 2700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tatanka napisał:

Model 3.0 ma dodatkowo taperowaną rurę sterową i karbonowy widelec.Jeśli w rachubę wchodzą tylko te dwa modele ,to ja bym brał 3.0

Opona 32 może się nie zmieścić.

Z tego co wiem i czytam w opisie Vento 2.0 również ma karbonowy widelec. Bardziej chodzi mi o to czy jest sens faktycznie na siłę dopłacać do Sory, skoro w założeniu za 2-3 lata w planach rower za powiedzmy 6-10 tys a ten zostanie jako dojazdowy do pracy i miejski? Bo mam bardzo mieszane uczucia co do tego czy Claris nie jest wystarczający na moje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...