Skocz do zawartości

[Zdrowie] Przepuchlina?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od Grudnia czuję czasami bardzo lekki ból, a właściwie dyskomfort, jakby coś siedziało mi pod skórą. W miejscu gdzie to czuję mam jakby minimalne wybrzuszenie ( max 0,5- 1mm od poziomu reszty ciała, właściwie nie widoczne a wyczuwalne pod palcami) o długości 3-4cm.

Gdy naciskam to miejsce nie czuję bólu, wszystko jest zupełnie normalnie. Najczęściej czuję że coś "jest nie tak" np podczas jazdy samochodem, pochylania się czy kucania. 

Właśnie zacząłem sezon rowerowy, podczas jazdy problemu absolutnie nie ma. Dzisiaj zrobiłem dość intensywne 43km i aktualnie odpoczywając czuję że coś mnie bardzo lekko boli w tym miejscu.

Wstawiam zdjęcie poglądowe miejsca na ciele ( jest lekko poniżej wystających kości miednicy):

przepuklina_przyczyny_i_objawy_jak_768x0

W piątek byłem z tym u chirurga ( wchodząc do gabinetu powiedziałem że inny lekarz zasugerował że być może to przepuchlina, ale była to luźna myśl), tyle że odniosłem wrażenie że facet mnie zbadał wszędzie tylko nie w tym miejscu które wskazywałem jako problematyczne.  Diagnoza to prawdopodobnie początki przepuchliny pachwinowej. 

Miesiąc temu robiłem morfologię i OB, wszystko w porządku. W wrześniu miałem USG brzucha + bardzo dużo badań krwi, również brak zastrzeżeń.

Czy przepuchlina może rzeczywiście pojawić się w tym miejscu i dawać takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie piszesz o przepuklinie a nie "przepuchlinie".

Puchlina to co innego :)

Morfologia i OB (historyczne badanie, nie zleca się tego w szanującej się przychodni/szpitalu). Morfologia pokaże jedynie czy masz prawidłowy rozmaz krwi, nic więcej. Wnioski wyciągniesz dopiero wtedy, gdy coś będzie nie tak w tych proporcjach. Przepuklina jest chorobą "chirurgiczną", więc nic nie będzie widać ani w morfologii, jonogramie, koagulogramie, czy posiewach. Chirurg do którego powinieneś się udać, zleci ci USG jamy brzusznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień mam USG, zrobię sobie we własnym zakresie :)

Morfologię i OB robiłem sobie sam z siebie kontrolnie.

U chirurga byłem, wymacał mnie i stwierdził że prawa strona ( czyli problematyczna) jest luźniejsza niż lewa, stąd podejrzenie początków przepukliny.

Tak czy inaczej nie ma tragedii, nic wielkiego mi nie dolega ale lepiej dmuchać na zimne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...