Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL SLX 9.0


kasztanerio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Szukam roweru do jazdy po lesie, górach, jakieś szybsze zjazdy. Po prostu jak to w górach. Czasami jakieś dłuższe trasy. Zawody nie wchodzą w grę.

Grand Canyon AL SLX 9.0 wydaje się być dobrym wyborem.

https://www.canyon.com/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-9-0.html

Osprzęt w tym rowerze jest bardzo dobry. Rama ALU dla mnie jest ok, pieniądze które trzeba wydać na ramę karbonową wolę wydać na osprzęt czy jakieś akcesoria do roweru.

Pytanie czy w tej cenie można znaleźć coś lepszego? Czy amortyzator jest ok czy lepiej szukać roweru z innym? Ogólnie jakie są opinie na temat rowerów Canyon?

A może warto dołożyć i kupić Grand Canyon AL SLX 9.0 SL? Hamulce XT, regulowana sztyca i amortyzator z wyższej półki. 

https://www.canyon.com/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-9-0-sl.html

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą cenę (slx sl) proponowałbym rozejrzeć sie za fulem np. z canyona. Pytanie zasadnicze ile będziesz jeździł tego lasu / gór i gdzie mieszkasz potem można dalej dywagować czy coś lepszego itp.

na pewno im lepszy osprzęt od razu tym ogólnie taniej cię wyjdzie niż wymiana etapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę hard taila. Mieszkam w okolicach Krakowa. Nie brakuje tu podjazdów i zjazdów. Mam 500 m do sporego lasu. Chce taki rower żeby móc na nim trochę poszaleć. Ale nie mam na mysli ostrego zapier******* z góry na dół. Jakiś asfalt też będę jeździł ale raczej nie za wiele. Powiedzmy że przez 3/4 sezonu będę jeździł po górach i w lesie. Większe podjazdy i zjazdy, jakieś ścieżki po korzeniach. Po prostu jak w lesie.

Czy te amory dają radę? Naczytalem się, że Foxa trzeba częściej serwisowac itd itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy częściej bo nie mam ani się nie interesowałem, za to podobno trudniej. Mam rebę, serwis ogarnie średnio rozgarnięty człowiek, który nigdy w życiu nie grzebal przy rowerze.

Do zwykłego poszalenia wystarczy to co napisałeś, mozesz ewentualnie porozglądać się jakimś rowerem z progresywną geo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór, wyżej zostało wspomniane o fullu, i tak przeglądałem fulle...

jest Canyon Neuron AL 7.0 https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/2018/neuron-al-7-0.html jest w cenie Grand Canyon AL SLX 9.0 SL ale...

ma gorszy napęd, słabsze hamulce, no i też koła, które w SL-u są z wyższej półki.

Full wiadomo na ciężkiej trasie lepiej sobie poradzi, ale porównując osprzęt blado wypada. Z drugiej strony jeżdżąc po spokojniejszych szlakach hard tail daje rade. Czy macie jakąś ciekawą propozycję fulla w cenie  SLX SL-a? Bo póki co idę jednak w stronę hard taila. Samym damperem full do mnie nie przemawia. A żeby full był na dobrym sprzęcie to już trzeba wyłożyć ponad 10 tys.... co mi nie odpowiada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę ten osprzęt blado nie wypada bo zmiany to są kosmetyczne - slx zamiast xt gdzie różnica to w zasadzie waga. Koła są lżejsze i tyle, jedyna różnica te hamulce. Ale dasz jakoś radę a za rok wymienisz choćby na te xt.

Sumarycznie jak idziesz w tego HT to go kup a nie pytaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...