Skocz do zawartości

[Piasta rowerowa Formula] DC20/22 Disc zamiennnik


Jakub8292

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

a dokładnie co szwankuje że poszukujesz całej piasty, w zeszłym roku reanimowałem te piasty w Giant Talon i narobiłem się przy nich, może mógłbym pomóc ale podaj więcej informacji, która piasta przód czy tył. Dopóki bieżnie piasty nie są zniszczone to można piastę ratować. Teoretycznie bieżnie można wybić ale nie słyszałem żeby ktoś jeszcze to robił. Tu masz np: DC22 http://allegro.pl/piasta-tyl-formula-tarcza-kaseta-8-9rz-32h-p96-i7059244544.html

gdybyś potrzebował wymiarów konusów osi kulek itd. to pisz, sporo naszukałem się w internecie żeby dobrać zamienniki ale koła jeżdżą do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 11.04.2018 o 17:13, przemogg napisał:

Witam
Podłączę się do tematu, własnie rozebrałem przednią piastę i widzę wżery na konusach.
Proszę o informacje na temat konusów jakie kopić i ewentualnie gdzie, i jakie kulki do piasty Formula DC 20, z góry dziękuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jeśli można podłączę się do tematu. mój rower to Unibie Neon z 2016 r. Są tam piasty Formula RB 21 i 22. podczas serwisu zauważyłem, że lewy konus tylnej piasty ma już pojedynczy wżer. W związku z tym, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć skąd taki konus zdobyć?Bo bieżnie są w idealnym stanie jak i reszta części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valdi221 tam masz oś piasty gwint M9, formula nie sprzedaje konusów/osi/osłonek do swoich piast stąd też szukałem na internecie/alledrogo/sklepach rowerowych konusów jakichkolwiek byle tylko wymiary zgadzały się, mogą być to shimano albo zupełnie noname, liczy się tylko wymiarówka i skok gwintu- dobra linijka/suwmiarką zmierz długość i średnicę konusa , z przodu konus o ile pamiętam nie ma osłonki ale gdybyś miał to musisz też zmierzyć średnicę tej osłonki i to wszystko, z tego co pamiętam z M9 nie miałem problemu tylko z tylna piastą. Ilości kulek i średnicy nie pamiętam, też zmierzyłem i policzyłem ile mam i kupiłem takie same bodajże było 9 albo 10 po każdej stronie.

sebass52 to jesteś w komfortowej sytuacji jak tylko konus, tak jak napisałem mierzysz wymiary konusa i szukasz, co prawda ja tu nie widzę tych RB21/22 ale powinno udać się ( https://www.formulahubs.com/product.php?t=3 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...