Skocz do zawartości

[dobór ramy] Dobór ramy 19''' MTB do osprzętu, pomoc


Yetam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam rower Kross SIgn Panic i z powodu zbyt małej ramy chciałbym zakupić nową i przełożyć jak najwięcej aktualnego osprzętu do nowej. Zdaję sobe sprawę że najlepiej byłoby po prostu kupić nowy rower i się nie martwić przekładką, ale niestety posiadam więcej czasu niż pieniędzy i trzeba sobie radzić :P . Problem mam w wyborze takowej, bo nie jestem pewien JAK dużo rzeczy musi się zgadzać aby taki manewr wyszedł. Generalnie odkopałem na OLX kilka ofert które wrzuce poniżej, w większości przypadków są one z hakiem więc nie będzie druciarstwa z przerzutką (jakiś czas jeździłem na niepasujacym haku bo się ukręcił), a główki to 1 i 1/8 cala. Dla formalności wypisze też osprzęt z Panica (generalnie to co było od nowości):

  • Widelec Suntour XCR 100mm
  • Przerzutka przód Sram 3.0
  • Przerzutka tył Sram X-5
  • Korba Truvativ Ruktion + suport nie wiem, ale nie wymieniany Truvativa się spodziewam
  • Stery VP-A74F
  • Hamulec przód tarczowe mechaniczne Avid BB5 185 mm
  • Hamulec tył tarczowe mechaniczne Avid BB5 160 mm

Jeżeli chodzi o odkopane oferty to:

Z Krossami nowymi słyszałem że może być problem z kompatybilnoscią części, a jedna to noname więc trochę strach brać

Ogólnie gdyby gdzieś była dostępna (ktokolwiek widział ktokolwiek wie :P ) to brałbym Sign Panic 19'' ale ta rama na polskim rynku po prostu nie istnieje. Aż pytałem się w Kross-a czy w ogóle to produkowali bo widziałem kilka takich rowerów w internecie i chciałem sprawdzić czy to nie pomyłka.

Jak widać poszukuję ramy 19'' MTB w widełkach 300-600zł. Zdaję sobie sprawę że 100% kompatybilności nie będzie (kwestia linek, pancerzyków itp) ale z pierdołami dam sobie jakoś radę (ew coś dokupię)

Jeżeli ktoś byłby w stanie polecić jakąś ramę to będe bardzo wdzięczny :) Albo jeśli ktoś wskaże Panica z ramą 19'' - to jeszcze bardziej. Rower finalnie ma służyć do wyjazdów 30/30/30 asfalt/szuter/syf ale bez katowania jakimś skakaniem czy innym stuntem (Panic był do tego idealny... ahh za bardzo lubię to ramę...)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...