Skocz do zawartości

[Cross lub MTB] do 1500 - 1700zł


Mariusz9220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup roweru w przedziale do 1500zł...1700zł.

Przeznaczenie roweru jest raczej do jazdy miejskiej, ale tylko żeby podjechać z punktu A do B i C, bez jakichś miejskich rajdów. Chciałbym też móc nim pojezdzic rekreacyjnie na twardych podłożach(asfalt, chodnik, szutr, być może jakaś leśna droga). Rower na 90% NIE będzie używany do jazdy po bezdrożach, błotach czy trudnym terenie (Raz, że takich terenów u mnie za bardzo nie ma, a dwa to nie dla mnie taka jazda :) ). Z tego co wyczytałem na forach to do takiej jazdy najlepszy będzie Cross.

Chciałbym aby spełnial następujące wymogi:

Rama 21'' cali lub większa (Mam 185cm wzrostu, noga od kroku 84cm)

Koła 26'' lub niewiele większe.

KASETA 7-8 Rzędowa (nie wolnobieg)

Przód amortyzowany, tył niekoniecznie.

Hamulce - tarczowe lub V/U-brakei, może hydrauliczne (które uważacie za lepsze)

Przerzutki itp. Shimano (z tego co slyszalem polecają Alivio) 

Rower raczej nie składak, tylko cały. Nie mam za bardzo czasu żeby siedzieć w częściach.

Jakie rowery polecalibyście w tym przedziale cenowym i do takiej jazdy ? Tylko zależałoby mi na sprawdzonych przez was rowerach.

Znajomi polecają rowery typu Merida, Kross itp. Marki niby sprawdzone ale jak zobaczyłem na allegro rodzaje rowerów, ich kombinacje oraz producentów to zdębiałem całkowicie :)

 

Dziękuję i pozdrawiam. Jestem wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat: "[1300 -1800] jaki cross?"  przewertuj (niekoniecznie od deski do deski bo dużo tego , ale ostatnich kilkanaście stron), podpierając się jeszcze "crossem za 1500" ....

Prochu się tu nie wymyśli,  a przy nodze 84 (o ile poprawnie zmierzona) uważałbym na ramy 21" mimo wszystko :) a o większych zapomniał

Aha - crossowe z założenia mieć będą koła 28" - ten typ tak ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...