Skocz do zawartości

[Amortyzator/Serwis] RockShox Reba SL 100mm Solo Air


oscypek_s

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Mam do was ogromną prośbę, nie mam pojęcia jak i mechanik który naprawia mój rower co się dzieje z Rebą.

Rower kupiłem rok temu, na początku wszystko wydawało się w porządku aż do momentu jak amortyzator samodzielnie zaczął opadać (uleciało powietrze).

Mechanik sprawdził amortyzator wewnątrz i nie zauważył żadnej wady, wymienił oringi na nowe (oryginalne) i po niecałym tygodniu sytuacja się powtórzyła, tym razem podczas jazdy po płaskim nagle amortyzator opadł do końca. Oddałem go więc z powrotem mechanikowi, a ten wymienił oringi na nadwymiarowe, udało się na nich przejechać ok 1800 km i kolejny raz amortyzator opadł!

Macie drodzy "forumowicze" jakąś koncepcje na naprawę amortyzatora lub znacie naprawdę bardzo dobrego fachowca w kwestii tych amortyzatorów czy najgorszy z możliwych scenariuszy czyli zakup nowego, a ten zezłomować?

Z góry bardzo dziękuję za sugestie co dalej zrobić z tym uciążliwym tematem.

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się wielokrotnie z tym, że mechanizatorzy (rolnictwa chyba) wymieniają jedynie oring na tłoku i myślą, że to załatwi sprawę. Tymczasem trzeba szczególną uwagę zwrócić na oring pod korkiem komory i zaworek oraz używać odpowiedniego smaru smarując nie tylko oringi z wierzchu ale i ich gniazda (zdjąć oring nasmarować gniazdo, założyć oring, nasmarować oring). Jeśli cylinder komory powietrznej (goleń lewa od wewnątrz) nie posiada żadnych bruzd to wszystko jest do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, może faktycznie wyślę amorka do innego mechanika. Czy prócz dwóch wyżej wymienionych macie jeszcze zaufanego? Niestety na tyle dobrze nie znam się na konserwacji Amorka żeby samemu podjąć te wyzwanie, też nie chce (być może) po raz kolejny dać amorka do mechanika który za dużo nie pomoże, a skasuje jak za zboże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...