Skocz do zawartości

[Rower] do 6000zł Rose/Radon/Canyon


zed

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozważam nowy rower. Budżet to ok 6000zł. Od 2013 jeżdżę na Radon ZR race 5.0 29er 18" Interesuje mnie 29er, 2x11. Mam 180cm noga 86, waga 84. Nie biorę udziału w zawodach, na co dzień jeżdżę po płaskim ale w górach już daję w kość sobie i rowerowi. Czasami przyczepiam sakwy do ramy (bikepacking) i jadę w góry, wtedy waga moja idzie w górę jakieś +25kg, co na zjazdach mocno męczy hamulce.

Rozważam między innymi takie:

Rose Count Solo 4
https://www.rosebikes.pl/bike/rose-count-solo-4-2660357/aid:2682042

+ osprzęt
+ reba
+ mocowanie bagażnika (pod kątem wyjazdu do Maroka i innych, które planuję)
- brak sztywnej osi z tyłu

Radon Jealous AL 8.0 29er
https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/hardtail/jealous-al/jealous-al-29-80/

+lubię Radona
+sztywne osie
-pressfit (jak coś może skrzypieć to u mnie będzie na pewno skrzypiało)
? hamulce magura MT -niewiele o nich wiem ale celowałem raczej w slx ew. xt

? RS Judy Gold Boost RL SA -jak on się ma do Reby i Recona , którego mam?


Grand Canyon AL SL 7.0
https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-7-0.html

+Reba
-Hamulce BR-m500 (to chyba taka podstawa?)

Widziałem jeszcze gdzieś w promocji SPECIALIZED EPIC HT BASE 29

Najbardziej przekonuje mnie Rose ale ten brak osi z tyłu... Tego potem nie zmienię. Jak dotąd jeździłem na zwykłych QR. Z tyłu to nie umiem powiedzieć ale z przodu czasami czułem wiotkość. Czy ta oś z tyłu aż tak ważna?

pzodrawiam
 

Edytowane przez zed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

oś sztywna w takim budżecie z tyłu powinna już być moim zdaniem, bo jak kolega wyżej napisał potem już się jej nie dołoży chyba że zmienicie ramę... więc rose bym odpuścił

hamulce m500 to nie są podstawowe hamulce to są hamulce na poziomie Deore bez napisu Deore :D

https://www.rowerymerida.pl/produkt1425/bignine-700-rower-merida.html + jakiś rabat...

Edytowane przez Michal2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc Rose po długim namyśle odrzuciłem. Hamulce można wymienić czy to na początku (można sprzedać za jakąś lepszą kwotę gdy są nowe), czy później jeżeli stwierdzimy, że jednak to nie to. 

Co do tej meridy. Znalazłem ją i brałem pod uwagę. Tylko nie wiem nic o tym amortyzatorze. Takie same odczucia mam do kół. Piasty deore + obręcze meridy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel Radona na Polskę tłumaczył brak ośki z tyłu chęcią oferowania najniższego modelu w cenie 800 euro,

 ...co mnie nie zniechęciło i zdążyłem już przejechać jakiś 1000km na Rose Count Solo 4 :-)  Uznałem, że sztywna oś z tyłu to rzecz potrzebna mi najmniej i generalnie nie odczuwam jej braku. Zacisk DT Swiss z tyłu jest pancerny, a przód na ośkę mi wystarczy. Nic nie trzeszczy, hamulce nie dzwonią przy nachyleniu. Rower wydaje się być bardziej sztywny od starego Radona ZR race 5.0 29er. Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyboru. Wziąłem ramę w wersji L (byłem pomiędzy M i L) czyli odrobinę większą niż miałem w Radonie 18" i to był świetny wybór, bo rama  jest dla mnie idealna. Siodełko wymieniłem na Selle Italia SLR Max Gel Flow, bo tamto X3 po 100km przejażdżce mocno uwierało mnie w tyłek.  Aha, niektórzy to lubią, ja się przyzwyczaiłem - zapadki ratchet system w piastach DT Swiss są strasznie głośne jak nie pedałujesz. Podczas pedałowania słychać jeno bicie serca ;)

Jeśli będziesz wybierał Rose  to pamiętaj, że terminy podane na stronie mocno odbiegają od rzeczywistych - na stronie miałem 3-4tygodnie, po zamówieniu podali, że 11tygodni... Anulowałem więc zamówienie i wziąłem ostatnią dostępną L-kę. Przyszła chyba po tygodniu. Przy czym zamówienie się nie zgadzało, bo dostałem zamiast standardowych - droższą sztycę, kierownicę i mostek Ritchey wcs :-) Postanowiłem nie wybrzydzać i cieszyć się tym co dali :-D

pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...