Skocz do zawartości

[duży remont] Czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Posiadam rower Yazoo Devil 19''(http://www.zweirad-center-urban.de/yazoo-devil-2-4-2015 podobny do tego) dużo mu już dolega, jest ze stali dosyć cięzki, ale lubię jego geometrię. Zastanawiam się nad kupnem nowego, ale w budżecie do 1000 zł nie znalazłem nic ciekawego. (rower górski aluminiowy i z kasetą)

Zastanawiam się nad remontem: image.thumb.png.8e6ac3724691713d260817e8665b34e8.png Tylne koła ma luzy, a obręcz nie ma już bieznika. Przednie jest nowe. Hamulce z tyłu się ciągle rozregulowują, przód nowy, klocki Authora nie starte. Pedały w jednym miejscu pęknięte. Kaseta ma przejeżdżone 4 lata -> około 5000 km i 3 łańcuchy za sobą. Korba daje radę tak jak i przednia przerzutka. Problem w tym czy warto inwestować w ten rower? Serwis robię sam. Czy może dozbierać kasę i kupić jakiś za 1200-1300zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien jesteś, że masz w tym rowerze kasetę. Na zdjęciach z linka jest wolnobieg. Co do obręczy to chyba chodzi Ci o jej ściankę, że jest cienka?  Jak dobrze Ci się jeździ tym rowerem to może warto go naprawić, bo za 1200 to raczej nie znajdzie się coś na tyle dobrego by poczuć jakąś różnicę. Tylko jak znam życie, przygotuj się, że wydatki będą trochę większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kasetę. Też byłem zdziwiony gdy dowiedziałem się co to kaseta i że jest w tym rowerze :P  aczkolwiek wymiana koła tylnego na kasetowe + kaseta jest chyba już jednoznaczne. Obręcz była na V-brake więc bieżnik zużycia się starł, albo go nigdy nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jak już tak kiepsko z nim jest to ja bym ci polecił go sprzedać za choćby 100-200zł, dołożyć i kupić sobie Rockridera w decathlonie, model 520. Klasyczny napęd 3x8, całkiem spoko hamulce tarczowe, koła 27,5, alu ramka itp. też ciężki trochu, ale nowy, z gwarancją i o nic się nie martwisz. Za 1300 zł nic lepszego nie znajdziesz a wydaje mi się że to byłyby bardzo dobrze wydane pieniądze :) Później po przejechaniu ok 500km kup tylko 2 lepsze łańcuchy i jeździj na przekładkę a przez 5000km nie masz żadnych zmartwień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...