Skocz do zawartości

[kurtka] Czy istnieje kurtka/softshellnie nie wiatrówka) nadający się do jazdy w temp. ok 15 stopni?


Bonnum

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatrówka wreszcie do mnie dotarła.

Funkcjonalność super, materiał bardzo dziwny, bardzo cienki i dość nieprzyjemny.

Nie wiem jednak czy ją zostawię, wziąłem 2xl, większej już nie ma, a jest ciut ciasna - na rower byłoby jeszcze ok, ale w góry już gorzej.

 

Edit, kołnierz choć wysoki to strasznie szeroki/luźny. Przy jeździe w wietrze będzie to chyba uciążliwe. Ogólnie produktem jestem trochę rozczarowany, ale nie chce mi się już dłużej szukać ani wydawać 250 zł więc może jednak zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiatrówki na rowerze nosi się luźne czy dopasowane?

Chyba jednak wiatrówka zostanie, przynajmniej dopóki nie znajdę czegoś każdego lepszego. I tak na razie jest za chorego ciepło, więc nie da się przetestować... niech sobie zapakowana czeka....

jest to jakiś kompromis, nie jestem zadowolony na 100% ale zaryzykuję. 

SHOTGUN, używasz jej czasem z plecakiem rowerowym lub górskim? Jak się spisuje, nie przeciera się? 

Nosisz ją luźną czy dopasowaną? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ta co pisalem, to zgadza sie, material jest bardzo cienki, bo taki ma byc. Ma wysoka wiatroszczelnosc, natomiast, stwierdzenia , ze jest nieprzyjemny totalnie  nie rozumiem. Jest przyjemny, mieciutki, nic nie gryzie, etc. Kolnierz jest luzny, no nie jest obcisly, bo nie cierpie  takich, ale w niczym mi to nie przeszkadza. Uzyta dopiero kilkanascie razy z plecakiem, poki co sladow zadnych nie ma. To nie ma membrany, wiec nic nie powinno sie dziac. Zreszta opinie na necie ma dobre. W gory czasem mam plecak blisko 10 kg i spoko z wytrzymaloscia. Raczej jest luzna, ale nie na zasadzie, ze wszystko lata. Ogolnie doopny jestem 190cm na 110kg.

Piszesz o testowaniu, jednoczesnie piszesz, ze za cieplo. Jaki problem ruszyc rano czy wieczor, skoro wczesniej pislaes, ze jestes zmarzluchem i ci w +15C zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

III mieścisz się w XXL? Bo 3XL chyba nie istnieje. Jeśli znosi plecak to zostawiam :) Założyłem dla próby bufa na wierzch i dzięki temu kołnierz jest już ok.

Bardzo dziękuję za pomoc i rady! 

 

P.S.

Do testów brakuje mi po prostu wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No co Wy - przecież buff jest mały i lekki ( chyba, że ktoś zrobił z grubej wełnianej kominiarki ;) ), a między kołnierzem a szyją powinien być jakiś luz ( choćby na tego buff'a ).
No chyba, że kołnierz jest tak luźny, że 3 szaliki się zmieszczą - wtedy rzeczywiście luz jest za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w promocji podkoszulek z membraną na torsie. Może pomóc założony pod bluzę: https://www.rosebikes.pl/article/rose-windbrakeer-undershirt-795380/aid:795388  a wiatrówki mamy do 4 XL https://www.rosebikes.pl/article/rose-fibre-ii-windbrakeer/aid:672347 zwrot jest za darmo, może warto się pokusić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bonnum napisał:

Zmieszczą się i 4ry. Stąd mój oryginalny i nowatorski pomysł noszenia lekkiego buffa na kołnierzu.

Moze to problem z obwodem szyi? Ja mam dosc duzy kark, owszem luz jest, ale zaznaczalem, ze wiatrowka ma byc w gory i na rower, wiec wymogiem bezwzglednym jest to, zeby np. moc zapiac ja, majac polar pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu krój jest górski a nie rowerowy, w końcu jest to kurtka górska. To żaden problem. Buff naprawdę potrafi ją utrzymać na miejscu, i z przewiewnego "szaliczka" mamy nieprzrwiewny kołnierz.

W innym temacie zapytałem o pedały, ale odzew jest mały, polecicie jakieś duże platformy w rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dziś kurtka przeszła wreszcie test w warunkach bojowych ;) wieczór, dość chłodno i dość zimy wiatr.

Kurka faktycznie oddycha, nie jakoś przesadnie, ale jest to wyraźnie odczuwalne. Pocić oczywiście się pociłem, ale boczne panele robiły robotę. Materiał na plecach mógłby oddychać bardziej, ale wtedy pewnie nie chronił by od wiatru. Sam materiał jednak oddycha, przy szybkiej jeździe z górki bardzo, bardzo delikatnie czuć jak powietrze przenika do wnętrza - to bardzo dobrze. Rękawy można odpiąć tylko trochę, powstaje dodatkowy wywietrznik, szkoda że tak łopocze na wietrze ;) szkoda też że ciężko jest otworzyć zamek jadąc. Trochę podciąga mi się na plecach podczas jazdy. Kołnierz bardzo luźny. Buff nie do końca był w stanie utrzymać go na swoim miejscu, trzeba było podciągać.

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, choć ze względu na brak odblaskowych elementów (kolor jedynie czarny) luźny kołnierz i słabo oddające plecy (lepiej oddychają boki) nie polecam do zastosowań czysto rowerowych. Natomiast dla kogoś kto chce zaoszczędzić i nie chce kupować ciuchów osobno w góry, a osobno na rower, polecam z czystym sumieniem.

Obawiam się, że coś z membraną lub softshellem z przodu a "szmatką" z tylu i tak w końcu będę musiał kupić, ale może się mylę, czas pokaże.

Temat można zamknąć, dziękuję Wam za pomoc i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2018 o 14:16, shotgun napisał:

JA sie poce bardzo, odpadly wiec wszystkie membrany bez wzgledu na cene i firme. Odpadly softshelle, bo albo byly fajnie fiatroszczelne i kiepsko oddychaly, albo swietnie oddychaly, ale przy 30km/h czuc juz na lacie zimno a powyzej 40km/h jest zimno, a ze mieszkam w 

https://www.decathlon.pl/kurtka-fh900-helium-wind-mska-id_8382257.html

lekke, kieszen na klacie na telefon czy cos tam, mozna ubrac normalnie, mozna ubrac jak na zdjeciach z petla na dlon, swietna mozliwosc zamiany w kamizelke jak za cieplo, kaptur nie przeszkadza, nie lata, zawsze mozna wrzucic do srodka, choc nie wyglada to jakos super. Dosc wysoka garda, wiec fajnie chroni szyje.

Z wad to z reguly czarna i malo widoczna, ja mam z zamkami 

O tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat. Po kapitulacji mojej chińskiej kurtki przeciwwiatrowej szukam jej następcy. Podobnie jak w temacie szukam kurtki/bluzy, która chroni przed wiatrem zwłaszcza z przodu i jest dobrze oddychająca na plecach. Pozwoli nie zapocić się przy jeździe ze średnią w okolicach 30 km/h asfaltem przy około 15-17 stopniach. Najlepiej gdyby nie posiadała membrany chroniącej przed deszczem.  Krój raczej dopasowany do grubszego zawodnika, ale pozwalający założyć coś pod spód, obowiązkowo z silikonową wstawka z tyłu zapobiegająca podciąganiu i przynajmniej jedną kieszenią. Cena w granicach 200-250 zł.

Przeglądałem już polecane PEARL IZUMI SELECT Barrier i PEARL IZUMI ELITE BARRIER i ideałem było by połączenie cech obu tych kurtek . Jedna nie posiada kieszeni a druga silikonowego paska na plecach. O kurtce z gamexu, ktoś pisał, że niszczy się od plecaka, a ja czasem z takowym śmigam. Oglądałem też wiatrówkę z Castelli ale cena 450 zł trochę wysoka. Polecanej Montane Velo nie znalazłem w żadnym sklepie internetowym. 

Ktoś podrzuci swój typ? Czy taka kurtka po prostu nie istnieje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...