Skocz do zawartości

[Cały osprzęt] sram 3x9


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić przerzutki, manetki i "zębatki" w moim rowerze, ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Chętnie pozbyłbym się przodu całkiem, ale to z tego co patrzyłem kosztowne rozwiązanie. Załączam zdjęcia jak to obecnie wygląda: tył, przód.

Zestaw jakiś budżetowy, bo w sumie rower do najnowszych nie należy, ale manetki się rozkleiły przerzutki wyglądają jak wyglądają i mało przyjemnie się teraz na nim jeździ.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego że kiepsko się jeździ skoro rower zostało doprowadzone do takiego stanu ;).
X-7 wcale takie budżetowe nie jest.
Jak przerzutki nie mają nadmiernego luzu to je zostaw, przedniej ta odrobina korozji nie zaszkodzi jakiś odrdzewiacz nieco smarowania i będzie ok...
W napędzie pozostaje ogarnąć nowa kasetę, łańcuch zestaw linek z pancerzami i ewentualnie zębatki oraz suport korby po weryfikacji ...

Generalnie po fotkach widać że rower cały prosi się o solidny przegląd i serwis.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dbałem o to jak będzie wyglądać po zimie, bo i tak planowałem zmienić to wszystko. Wiem, że zestaw który jest teraz nie był w przeszłości budżetowy, ale to było w przeszłości. Zakładam, że teraz idzie coś taniej dobrać o podobnej jakości. Tylna przerzutka jest uszkodzona. Manetek nie potrafiłem nigdzie dobrać - najchętniej bym to wszystko na shimano chyba wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz szans w dzisiejszych czasach poskładać taniej i lepiej niż kiedyś :)
Do tego chcesz z SRAM przejść na Shimano w moim mniemaniu z lepszego na gorsze ;) - osobiście przechodziłem z Shimano na SRAM i nie chce wracać.
Aby być w klasie X7 SRAM to od Shimano musiałbyś brać Deore /SLX obie grupy występowały w systemie 3x9
Do tego łańcuch od KMC serii X9, kaseta jak nie gonisz wagi może być nawet HG30 byle pasowało ci stopniowanie. 
Jednak od razu zaznaczam miałem Deore ... mam teraz X7. Po tym samym przebiegu przerzutka Deore pracowała już mocno kiepsko a X7 działa jak działała.
No i subiektywnie gripshift`ów od SRAM nic nie przebije ;).
Od Shimano kupiłbym korbę i ewentualnie przednia przerzutkę. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gripów to wolałbym je zamienić na klamki. Jak jakiś czas temu się rozglądałem to większość jak nie wszystkie manetki były pod 10 rzędów na 9 nic nie dałem rady znaleźć. Czy w miejsce 9 rzędowej kasety upchnę 10? A jakaś opinia na temat "zlikwidowania" przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 10 rzędów wchodzi na ten sam bębenek, zębatki są gęściej upakowane.

Chcesz cyngle zamiast GripShiftów ... twoja sprawa :) ja bym nie chciał.

Chcesz system 1x XX musisz to sobie policzyć bo tu potrzebne są kompromisy.
W nowym rowerze, który w większości czasu będzie woził mój tyłek do pracy zrezygnowałem z przedniej zmieniarki na rzecz 1x11 ...
W góralu, który często widzi szlak nie mam zamiaru i zostaję przy 2x10.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra od początku: w jakim stanie są zęby na załączonych zdjęciach: Kaseta, Zębatki na korbie? Jakiś czas temu jak szukałem to nie potrafiłem znaleźć przerzutki 9 rzędowej, więc nastawiłem się na wymianę zarówno przerzutki jak i kasetyi, ale teraz jak patrze okazuje się że są... z drugiej strony żeby wrzucić 10 rzędów na tył musiałbym dorzucić jakąś stówkę (przerzutka i manetka 9/10 ten sam koszt), jeśli kaseta nadaje się po wyczyszczeniu do dalszego użytku, więc tragedii by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens bawić się w używki? Zresztą na śląsku an OLX nic nie znalazłem...

Taki zestaw myślę:

Kaseta

Przerzutka tył

Manetka przód

Manetka tył

Do tego jakiś łańcuch, czy idzie tak z głowy dopasować czy trzeba jednak poskładać i zmierzyć, oraz te zębatki na przód. Będzie to banglać wszystko? Klucz do kasety jeden żeby ją zdemontować? Czy trzeba mieć klucz i jakąś "blokade/kontrę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...