Skocz do zawartości

[Tylna lampka] problem z zasilaniem


mariusz77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Od listopada jestem posiadaczem Krossa Trans alp model 2017 , niedawno zauważyłem że nie działa mi zasilanie w tylnej lampce , wymieniłem ją na nową i to samo . Po podłączeniu do lampki zewnętrznego źródła zasilania lampka działa. w tym modelu zasilanie jest puszczone w błotniku , więc przeczyściłem styki  i nic. była też sytuacja gdzie lampka świeciła przez kilkanaście godzin , gdzie po 5 minutach  powinna się wyłączyć... ktoś miał taki sam problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa ma osobny kabel czy do lampki wchodzi tylko jeden przewód ? Zakładam, że dwa. Czy po tylnym błotniku przewód idzie na calej dlugosci czy sam blotnik ma wbudowany na jakimś odcinku przewód? Mam na myśli rodzaj błotnika ktory przewodzi prąd. Problemem w 90 procentach jest brak zanik masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 31.03.2018 o 14:55, cervandes napisał:

Nie znam osoby, której by się nie zepsuł przewód w błotniku w Krossie.

Niestety także dołączyłem do tego grona. Naprawiłem przewodem w błotniku, ale po kilku tygodniach nie działa. Jeszcze nie zdiagnozowałem co, ale rozwiązanie nie jest pewne. Kabel może się odkleić od błotnika i po zahaczeniu oponą rozerwie się. Poza tym trzeba jakoś lutować końcówki. Nie ma np. błotników z rurką z boku dla kabla ;-) Jak to lepiej rozwiązać? Nie chcę kupować nowego błotnika przewodzącego gdyż ten, który mam jest już drugim, który się zepsuł (oba z Krossa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to sensowny pomysł. Miejsce prowadzenia przewodu zmatowić papierem ściernym i przetrzeć alkoholem ipa żeby klej dobrze złapał podłoża. Ułożyć przewód i zamazać albo silikonem albo klejem na gorąco. W razie potrzeby da się taki przewód oderwać od błotnika i wymienić kiedyś na nowy. A lutowanie to prosta sprawa. Zresztą lutować nie trzeba, zaciskane wsuwki konektory, samiec, samica, cyk i połączone. Nasuwka konektorowa, tak się to zwie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...