Skocz do zawartości

[Wymiana ramy] Kross Sign Panic -> Kross level R8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

otóż jestem posiadaczem roweru Kross Sign Panic od przeszło 7 lat (oryginalne wyposażenie poza sztycą). Coraz cześciej jednak zdarza mi się dobijać dystansami do 80km i powyżej 50-60km zaczynam poważnie odczuwać fakt iż rama tego roweru nie jest przystosowana do mojego wzrostu (180cm) na takich dystansach. Generalnie na Panic-u jezdzi mi się całkiem wygodnie w granicach 60km, pomimo długiego siodełka i trochę... nie tego zastosowania tego roweru do którego został zbudowany :P Po 60-tym kilometrze jest już coraz trudniej uciec od konsekwencji pozycji na rowerze (głównie odzywają się plecy) i postoje na odprężenie mięśni  i stawów się zagęszczają.

Ponieważ mam więcej czasu niż pieniędzy to zacząłem się zastanawiać nad zmianą ramy w rowerze, jednak pozostawiając cały osprzęt z Panica. Mój wybór jak na razie padł na ramę Kross level R8, którą na Allegro można dostać za ok 600zł (chociaż ramą za 500zł też bym nie pogardził)

Moje pytanie brzmi - czy jest to dobry pomysł, oraz czy do tej ramy będą pasowały ,,flaki,, z Panic-a (od widelca zaczynając, a na przerzutkach kończąc). A może polecalibyście inny wybór ramy?

Z góry dzięki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj waść cały rower i kup/złóż inny, bo taka rzeźba to nie ma sensu. Te dystanse to robisz po jakiej nawierzchni? Może lepszy będzie cross, 29er, albo kompletnie szosa lub przełaj?

Prawda jest taka, że jak ktoś się z rodzajem roweru rozminął to trzeba uderzyć się w pierś i zmienić rower, a nie cudować z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o charakterystykę tras to 30% asfalt, 30% szuter, 30% leśne/polne ścieżki, 10% wszystko co mocno piaszczyste i bagniste.

Generalnie budżet 600zł mógłbym rozwinąć do 1200zł po sprzedaży Panica. Zastanawiałem się nad używanym, kilkuletnim Hexagonem aaale mnogość oznaczeń V/X/R mnie trochę gubi. Ogólnie gdyby nie brak tych kilku cali w Panicu to nawet bym się nie oglądał za innymi rowerami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej - kontynuując problemy małego budżetu :P po pomiarach okazało sie że rama Panic-a to 15'' więc no... daleko od normy dla mojego wzrostu. Po konsultacji z internetowymi tabelami i pomiarami mojej nogi najlepiej by było gdyby rama miała 19 cali jak dla mnie.

Pojawia się zatem inna możliwość, a mianowicie wymiany ramy SIgn Panic 15'' na ramę SIgn Panic 19'' z przełożeniem wszystkich części i ew. nowymi linkami i łańcuchem. Prawdopodobnie jeśli znajdę w przeciągu miesiąca ramę SIgn Panic 19'' w dobrej cenie to tak zrobię. Inna sprawa do zakup podobnej ramy z tego okresu i z tej linii Krossa: Sign DS. Czy ktoś może się orientuje czy osprzęt z jednego do drugiego będzie pasował? A może znacie ramę z tamtego okresu która też powinna być kompatybilna z Panic-owym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...