Skocz do zawartości

[Zakup roweru MTB] Czy rower sprawdzi się? Pierwszy zakup lepszego roweru


tolcz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jest to mój pierwszy post na Waszym forum, więc mam nadzieję, że dobrze trafiłem z działem, w którym piszę.

Przejdźmy do rzeczy, na początku kwietnia planuję zakup roweru - pierwszego lepszego roweru, którym sprawnie będę jeździł po miejskich ścieżkach rowerowych, po leśnych ścieżkach rowerowych, czy też po polnych drogach. Rower, który ma sprawdzać się wszędzie. Naturalnie jestem amatorem, jednak chciałbym, aby sprzęt był jak dla mnie na wysokim poziomie.

Znalazłem rower http://allegro.pl/29-lazaro-core-v3-wypasione-mtb-alivio-alivio-i6863656950.html?reco_id=74d02bf5-328c-11e8-9202-246e963204c8&bi_c=Product&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&

Jest to Lazaro Core V3 na kołach 29'', z ramą 18''. Ja natomiast mam 173 cm wzrostu, więc według tabelek i wyliczeń rower z taką ramą jest odpowiedni dla mnie. Kusi obecność w tej cenie osprzętu z linii Alvio. Prosiłbym o jakieś porady, czy ten rower będzie spełniał moje oczekiwania, czy będzie trwały (naturalnie standardowy serwis przewiduję w serwisie).

Natomiast najważniejszym moim pytaniem jest to, czy koła 29'' i rama 18'' będą współgrały z moim wzrostem 173cm? Chciałbym czuć się dobrze i pewnie na takim sprzęcie. (Mój aktualny rower to mega ciężki sprzęt, nie wygodny, stary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To nie jest rower klasy premium, nie rozczaruj się. Ale rozumiem, że cena jest ważnym czynnikiem.

Napęd 3x9 to już historia. Amortyzator też bardzo słaby.

Pytanie na czym jeździłeś dotychczas bo może jednak skok jakościowy być ogromny. Mimo wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny mój rower to zabytek, kupiony 10 lat temu na giełdzie, totalny no name. Przykładowo wniesienie go po schodach z  racji na wagę to zadanie mega ciężkie.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to topowy rower. Jestem również otwarty na propozycje do 2 tys. zł. Szukałem czegoś z osprzętem min. Alvio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym osprzęcie jest to rower godny polecenia, marka nie jest kultowa, to zwykły no name - składak, ale z w miarę przyzwoitych w tej cenie części. Wiadomo, że każdy by chciał rower cały na xt i napędzie minimum 2x11 ale w cenie do 2 tyś bez widocznych "min" w osprzęcie to lepszego trudno znaleźć. Ważył będzie podobnie do wszystkich konkurencyjnych z deca, rometa, krossa itp. Jeśli dodatkowo masz serwis blisko to jak znalazł.

Chcesz mieć lans - kup rower markowego producenta, będzie miał trochę gorszy osprzęt, chcesz mieć lepszy osprzęt kosztem lansu - to lazaro. Chcesz to wypośrodkować bierz Krossa, Rometa i podobnych.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że to wersja na rok 2016.

Nie upieram się przy Lazaro, chętnie poznam jakieś inne konkretne propozycje wraz z linkami. Wyżej napisałem czym się kieruję i to, że jestem amatorem, jeżdżę dla przyjemności i zdrowia, a nie dla startów w zawodach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wzrostem ale istotna jest też długość nogi - jeśli nie chcesz sobie obtłuc tego i owego :)

http://allegro.pl/2017-eries-eveo-29er-alivio-lor-szary-i7203636937.html 

osprzęt zbliżony, a rozmiar 17" jeśli się będziesz upierać przy kole 29" powinien być ciut niższy.

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor bajka:D

 Marka     Sr Suntour Waga (gramy)     2130 Stan     Nowy Średnica rury     1,1/8" (28,6 mm) Rozmiar koła "     29" Rodzaj rury     ahead Mocowanie hamulca     tarcza Medium ściskane     sprężyna Średnica osi     9 mm Rozmiar koła (cale)     29

A byłbym zapomniał skok dla koła 29" to całe 80mm

 

Edytowane przez Track
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...