Skocz do zawartości

[~3500zł] Full w teren


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Poszukuję roweru do lekkiego terenu. Kiedyś zdarzało mi się jeździć trochę po lasach ale nigdy nie miałem wystarczającego roweru, po każdym wyjeździe coś do naprawy (nie pamiętam już co to było).

Budżet to około 3500 zł (wiem, za mało na fulla) ale chodzi mi o rower, którym będę mógł trochę pojeździć po lasach, z górki (czasami pod górkę), czasami skoczyć. Na chwilę obecną nie będę jeździł po trudnym terenie. Jak będzie mi mało to na pewno przeznaczę większą kwotę na rower :)

Nie poszukuję HT.

Jak najbardziej chodzi mi o używany i  najlepiej z okolic trójmiasta (do ~100km) chcę obejrzeć rower przed zakupem.

Mam 172cm wzrostu, waga pewnie skoczyła już do ~90kg (ale sukcesywnie będzie szło w dół :) )

Znalazłem coś takiego :

1. https://www.olx.pl/oferta/kona-stinky-2007-downhill-freeride-CID767-IDs9XXL.html#09d8848dcc

2. https://www.olx.pl/oferta/rower-ghost-ert9000-x9-lyrik-fox-dhx-5-enduro-downhill-CID767-IDsmMWD.html#840e2115c6

 

Nie znalazłem za dużo informacji na forach o tych rowerach. Jedynie na temat ramy Kona, jedni piszą, że lubi pękać, inni że nie. Ile ludzi tyle opinii....

Proszę o jakieś rady na temat tych rowerów oraz może jakieś inne propozycje :)

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ramy mają po 10 lat, stare geometrie i pewnie często rówież starszy osprzęt, o stanie amortyzatorów, łożysk itp w ogóle ciężko coś powiedzieć. 
Moim zdaniem to jest niebezpieczna zabawa kupować rower za sporo kasy, który jest tak stary. Oczywiście nowocześniejszy HT to lepsza opcja:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ogólnie rower miałby mi posłużyć na 2-3 sezony max, o ile chwyciłbym chęci na coś więcej.

Po tym czasie na pewno szukałbym już czegoś 'nowocześniejszego'.

Jeżeli chodzi o HT, jest coś co byś polecił w podobnej cenie ? Może być zarówno nowy jak i używany ;) (chyba wolałbym nowy ze względu na brak wiedzy o stanie części i co by było do wymiany....). Jednak nie zamykam się na nowe :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stinky robi świetne wrażenie na żywo. Ciężki sprzęt nie do zaje... Przy czym słowo ciężki jest również istotną częścią tego roweru ;) Tylko to jest rower na cięzki teren więc jak nie będziesz po takim jeździł to można szukać czegoś młodszego i z mniejszym skokiem.

HT nie da takiej frajdy z jazdy jak full. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kipcior , czy w takim wypadku myślisz, że ten Stinky byłby dobrym wyborem pomimo wieku i 'starszej' technologii ?

Jest coś co byś polecił w tym przedziale cenowym i młodszym ?

A ten ghost ert9000  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są w dobrym stanie to oba te rowery są ciekawe, choć Ghosta akurat nie kojarzę żadnego. Na takich sprzętach można bez obaw łomotać po górach po trasach dh. Ale mają też swoje wady. Serwis tani nie będzie, jeśli się nie mylę to uszczelki amora do Stinkeigo trzeba było zza oceanu sprowadzać. Waży to jakieś 16-17kg, co pod górę nie pomaga, fatbike był lżejszy ;) 

Nic konkretnego Ci nie polecę, kwestia tego co znajdziesz w okolicy. Osobiście szukałbym czegoś mniej ekstremalnego, bo po prostu będzie lżejsze i nieco bardziej uniwersalne i potencjalnie mniej problematyczne w utrzymaniu, a też pozwoli poszaleć.

Tylko oferta fulli nad morzem chyba nie jest tak bogata jak w górach. Na szybko coś w tym stylu, tylko to XC:
https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-mtb-full-lapierre-26-cali-xtr-CID767-IDrw9AH.html#3c6b411d12
Ale najlepiej byłoby coś pośredniego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumem, czyli wychodzi z tego, że te rowery oferują za dużo jak na moje obecne oczekiwania.

Przyznaję, że terenów górzystych może nie ma za dużo, ale lasy, pagórki, w Gdańsku są jakieś trasy więc coś by się znalazło. Na pewno będę dojeżdżał rowerem na miejsce (asfalt/utwardzone drogi). Trzeba na pewno podjeżdżać sporo, a przy tej wadze może być to dość uciążliwe...

Muszę wtedy poszukać jeszcze czegoś. Może w weekend jak będzie jeszcze ten Stinky dostępny to się przejadę go obejrzeć chociaż i zobaczyć co i jak ;)

Jakbyś jeszcze coś widział to wrzucaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @sznib, na pewno przemyślę wycieczkę do Warszawy. Na chwilę obecną widzę, że może lepiej chwilę poczekać i poprzeglądać oferty.

A czy jesteście w stanie coś podpowiedzieć na temat HT ? Czy warto ? Tak jak pisał @kipcior, HT nie da takiej frajdy z jazdy jak full, tylko czy w tym przedziale cenowym znajdę coś z czego będę zadowolony i nie będę musiał wydać jeszcze raz tyle na serwis/wymianę części ?

Jeżeli HT to wolałbym wydać raczej do 2000 zł (i może drugi rower dla drugiej połówki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś pewien co do fulla to poszukaj opcji wypożyczenia takiego roweru (ale nie wiem jak to w Trójmieście wygląda) i się przejedź. 

I w drugą stroną, jeśli kupisz HT to pod żadnym pozorem nie wsiadaj na pożyczonego fulla, bo się możesz zirytować co żeś to kupił ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukam tak. Na majówkę wybieram się w góry, może tam będzie coś można wypożyczyć i zobaczę czego szukam ;)

 

Poczytałem i podobno z HT dość dobrze wypadają Unibike, tylko czy w ogóle i jakim modelem się ewentualnie interesować. Nie mam do nich daleko więc mógłbym kupić nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac91 napisał:

Poczytałem i podobno z HT dość dobrze wypadają Unibike, tylko czy w ogóle i jakim modelem się ewentualnie interesować

Trudne pytanie :)

Są modele ogolnie polecane jako dobre komponenty za odpowiednie pieniądze, zalicza się do nich np Flite 27,5 https://www.dobrerowery.pl/unibike-flite-27-5-2016?combination_id=21712&gclid=Cj0KCQjw-uzVBRDkARIsALkZAdlqts_j8xhSfD5q7g-9ZWAT72RHcoviKj43pHxoBh9oIf5qCyl23MsaAvFSEALw_wcB 

https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-UNIBIKE-FLITE-29-model-2016-czarno-niebieski/7501 

pytanie czy po takim rozrzucie jaki załozyłes bedzie to to czego oczekujesz? 3blat, xcr powietrzny i trochę komponentow Uno ?

Pytanie czego oczekujesz? Ścigania, wolności solo czy duetów na szlakach, mocnego docisniecia czy totalnie uniwersalnej maszyny (?)

Maciej83 podał przykład bardzo dobrego roweru- uniwersalny, wytrzymały mozna poszaleć, (nie ścigać się). Tyle że budzet nie ten. Uzywka moze wchodzić  grę z większą gotówką, ale warto https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-ns-bikes-eccentric-27-5-cromo-2016-m-gorski-xc-fr-am-enduro-CID767-IDpNNAX.html#5c8c15c5fc  i blisko jak rozumiem:) 

lub poszukac w wersji alu https://www.olx.pl/oferta/rower-ns-bikes-eccentric-alu-l-CID767-IDsiEt7.html#5c8c15c5fc  -lub jeszcze taniej- i nie naginać $. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @LEDERFOX34 za odpowiedź. Te propozycje są całkiem ciekawe ale budżet rzeczywisty to 3000 jednak (na chwilę obecną) mógłbym poczekać i odkładać ale chcę mieć rower i już jeździć :)

Poczytałem trochę forum, pogadałem ze znajomymi którzy wiedzą więcej ode mnie i mają swoje maszyny i chyba zdecyduje się na HT (ze względu na budżet) . Niestety tutaj też bym potrzebował zasięgnąć opinii. Co mogę dostać do 3k (w okolicy :)) za HT. (Twoja propozycja (ostatnia) @LEDERFOX34 bardzo mi się podoba, ale za daleko w łódzkie) i rozmiar ramy za duży.... Mam 172 cm wzrostu więc rama chyba S/M.?

Nowe rowery oczywiście też mogą być

Może ktoś z Was ma swój rower na sprzedaż i jest z okolicy Trójmiasta.? ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower super ale niestety rama XL, co przy moim wzroście będzie nie do pogodzenia ;)

Co do poprzedniego mojego wpisu to oczywiście wolałbym full'a ale nie chciałbym kupić czegoś za te 3000-3500 i musieć wrzucić w niego drugie tyle żeby jeździć... Dlatego myślę nad HT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może to dziwne zabrzmiec ale zwróć uwagę jednak na decathlon i jego 540s. Full ale wersja xc. 

Jest też opcja na https://trekking24.pl/romet-2018/2366-rower-romet-mustang-29-2-2018.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=rower-romet-mustang-29-2-2018&ceneo warta rozważenia. No i oczywiście 1.za około 2800,ale ten to chyba nie twój target :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i rady ;)

Właśnie kupiłem rower, świetny stan (brak nawet odprysków na ramie) sporo zapasowych części, rachunki na wszystko. Dzięki pomocy kolegi bardziej obeznanego w temacie.

Kona Stinky Six
Rama: Kona stinky six
Amortyzator: Marzocchi 66rc3 2010 (najwyższa wersja) żadnych rys na lagach, stan idealny  
Damper: Manitou Swinger Coil x6-Way  
Hamulec przód: hayes stroker carbon
Hamulec tył: hayes stroker carbon
Kierownica: funn fatboy
Mostek: dartmoor fury
Gripy: octane one
Manetka: shimano deore  
Przerzutka: shimano slx  
Kaseta: shimano 8 rzędów  
Korby i suport:  FSA moto x
Napinacz:  
Pedały: kona  
Koło przód:  
Piasta - nukeproof generator
Obręcz - nukeproof generator
Szprychy - dt
Koło tył:  
Piasta - nukeproof generator
Obręcz - nukeproof generator
Szprychy - dt

Do regulacji hamulce, bo się zastały trochę, pewnie do wymiany płyn. Na pewno oddam całościowo do przeglądu ale najważniejsze że już mam :D

 

DSC_3056.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...