Skocz do zawartości

Buty] Pierwsze buty SPD + pedały


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce kupic swoje pierwsze wpinane buty , wybór padł buty mtb m089 + pedały m520 lub PD-R540 ?


Rower przełajowy, kręce 70% las - 30% asfalt , wybór padł na buty MTB ponieważ chce tez mieć możliwość wygodnego chodzenia. 
Moje pytanie czy w tej cenie kupie coś lepszego na początek?
Druga sprawa , chce buty i pedały zamówić na stronie Decatlona, czy buty mtb m089 + pedały m520 to wszytko co potrzebuje do rozpoczęcia przygody  z butami rowerowymi , czy musze jeszcze coś dokupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki są w komplecie z pedałami, więc to wszystko.

Pedały m520 to jest bardzo słuszna opcja szczególnie na początek. Są trwałe i w dobrej cenie. Jeśli chcesz buty z klamrą to powyższe Shimano prawie nie mają konkurencji, ale jesteś pewien rozmiaru? W podobnej cenie można dostać też Exustar M333k, ale opinii jest zdecydowanie mniej i ciężko spotkać do przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku osób delikatnych i lekkich, co tu dużo mówić jak dotąd pań, podmieniałem im nowe 520 na swoje używane, samemu rozjeżdżając te nowe przez kilka tygodni,

nowy blok plus nowy pedał pomimo ustawienia regulacji na "miękko" dla damskiej stopy był za hardy i nie puszczał łatwo co dla debiutanta ma znaczenie... Może malutki rozmiar buta ma też mniejszą dźwignię do wypinania .. w każdym razie panie były zachwycone po założeniu im starych strucli...

w razie niskiej wagi i delikatności proponuję podobną podmianę  z kimś z grona znajomych, na np. pierwsze dwa tygodnie w spd.

Teraz na wiosnę, jeśli pedały będą całe w błocie to dobrze gdy się łatwo wypinają.

Jako 75 kg facet  sam nie miałem takich problemów. Potwierdzam też stopa 44 but 46.

PS ODRADZAM  natomiast szukania drugiej wersji bloków od Shimano- tych łatwiej wypinających się- to samo zło.  ( z numerem 56 w nazwie)

Bloki które dostaje się w komplecie z 520 są OK. Normalne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...