Skocz do zawartości

[hamulce] v brake xtr br m 970-zerwany ogranicznik śruby


ojciec35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Posiadam hamulce v brake XTR BR M 970 

Jedna para posiada takie srebrne podkładki które są na stałe przymocowane wokół wejścia pod śrubę -druga zaś para nie posiada tych podkładek w ogóle

Z związku z tym mam pytanie 

1)Która para zacisków jest przeznaczona na przód - która zaś na tył

 

2) Mam taki problem z prawą szczęką-ta która posiada taka srebrną podkładkę - mianowicie chodzi mi -nie wiem jak to nazawac-ogranicznik śruby (kowadełko )jest to  pokazane na zdjęciu -ten ogranicznik jest zerwany !!

  Śruba niby blokuje  się na tym co pozostało z tego zerwanego ogranicznika

Czy reklamować hamulce-czy raczej można jeździć z taka wadą

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam!

lewa szczęka ze srebrną podkładką.jpg

szczeka lewa bez podkładki srebrnej.jpg

 

zerwany ogranicznik sruby-prawa szczęka.jpg

Edytowane przez ojciec35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: żadne szczęki XTR nie miały zintegrowanych podkładek. To co widać na zdjęciu to pewnie wciśnięta podkładka podczas nieumiejętnego dokręcania śruby. Ponadto jest nieoryginalna, jeśli masz fabryczne śruby to nie da się ich dokręcić z inną, niż oryginalną podkładką. To pewnie najmniejszy problem, trzeba po prosto wywalić podkładkę. 

Jeśli hamulec ma ułamany bolec (chodzi Ci o element, który wchodzi w otwory przy piwocie) to odesłałbym go tam, skąd przybył. 

EDIT: Już widzę na zdjęciu co jest urwane. Bez tego prawdopodobnie nie napniesz sprężyny. A jeśli nawet, to szczęka jest uszkodzona i nie po to kupuje się XTR, żeby rzeźbić w g... 

Edytowane przez Punkxtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A jesteś pewien, że o nic się ta śruba napinająca spręzynę nie opiera/ nie dziala ?

https://www.google.pl/search?q=xtr+br-m951&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=ss00_ahz0yj8aM%3A%2CoFBBAGpI4CtqMM%2C_&usg=__a-IP_WNWt_kViYF5_jPtYZ8JRLk%3D&sa=X&ved=0ahUKEwjYqcmyvYraAhWwyaYKHdgiDpAQ9QEIOTAF#imgrc=l2oIxdwEjYbPLM:

może wszytsko jest w porządku?

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...