Skocz do zawartości

[Amortyzator] Fox 32 Float RL 140mm - przetarcie górnej goleni przy uszczelce


Endurooman

Rekomendowane odpowiedzi

Tego dowiemy się za rok :D

Nie no, ale tak naprawdę to zależy od dokładności procesu anodowania a tutaj warunki nie były laboratoryjne i  tak naprawdę rysy były juz od razu po skończeniu procesu anodowania. Anoda kilka razy otarła mi się o katodę, a do tego trzeba doliczyć, że rysy mogły być już przed anodowaniem i nie zostały dobrze wypolerowane bo były w miarę głębokie. A jeżeli chodzi o samo miejsce dawnego przetarcia to przypomnę, że nie było ono takie płytkie tylko oprócz samej anody wytarla się  też część aluminium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak to wygląda po większym przebiegu:

20181208_164710-1.thumb.jpg.8e974c4ef7c2927e64eaadfdab163d3d.jpg

20181208_161013-1.thumb.jpg.caf5c959dad0a8aadd2eb1c4b5f0dd50.jpg20181208_155732-1.thumb.jpg.4b8c24c0f4b000508f7fff3569b4d735.jpg

 

Porównując do zdjęć z Maja, nic z anodą się złego nie stało.

Na nowy sezon zmienię tuleje ślizgowe i zrobię nową anodę na prawej goleni (ja anodowałem lewą), bo zaczyna już widać lekkie prześwity w miejscu gdzie pracują tuleje.

 

Porównanie Maj-Teraz

(dodaję w drugim poście bo za dużo zdjęcia ważą)1.thumb.jpg.646eb0e1f4d2e1b12780a518feb0c9a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Przy takim wytarciu  lagi  uszczelki na pewno do wymiany , no i pozostaje jeszcze kwestia ślizgu czy teflon jest na nim też wytarty . Na moje oko koszt ze 250-300zł za cześci ( laga , uszczelka , ślizg ) plus robota . 

Edytowane przez kolo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy na pewno osiągasz tą samą średnicę jak przed anodowaniem. Ja już bardzo głęboko sięgałem z tym tematem co do ponownego anodowania rur goleniowych, tym bardziej że wysyłałem to do instytutów metali nieżelaznych które zajmują się badaniem anody

Rury już wysyłałem do wszystkich Polskich jak również zagranicznych firm i żadna z firm nie była w stanie osiągnąć w 100% tą samą średnicę zewnętrzną

Anoda musi być twarda a nie miękka bo jeśli rysy się robią to jest na pewno miękka. Fabrycznie daja ok. 50 mikronów na czystym szlifowanym aluminium. Żeby na nowo anodować to trzeba usunąć starą anodę co wiążę się z podebraniem aluminium. i teraz żeby otrzymać tą samą średnicę zewnętrzną rur goleniowych to trzeba położyć ze 2 razy grubszą warstwę anody niż było fabrycznie

Ponadto zwykłe anodowanie daje matową powierzchnie przez co trzeba póżniej jeszcze dać do elektropolerowania co zmniejsza średnice rur goleniowych

Oczywiście ci życzę powodzenia w anodowaniu

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie było problemów z anodowaniem i trzyma się do tej pory. To nie jest miękka anoda, tylko twarda miałem odpowiednie warunki do tworzenia takiej powłoki. Zanim anodowałem to robiłem dużo prób. Nie ma żadnych luzów ani wycieków oleju, nie zanurzałem lag w celu zdjęcia powłoki tylko ją przecierałem roztworem aby właśnie uniknąć wżerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endurooman

Jeśli chcesz to mogę ci wysłać 2 rury goleniowe. Jeśli mi je odnowisz to wtedy będę w stanie uwierzyć i to ocenić czy na pewno jest w 100% twarda anoda z elektropolerowaniem oraz z odpowiednią zachowaną średnicą

Rur sterowych przetartych mam sporo

6 minut temu, koksu12 napisał:

A co to za problem gumowe uszczelki mają jakąś tolerancję i się dopasują

Tylko że w przypadku, np. Luzów na ślizgach to uszczelki się szybciej rozbiją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ACTIVIA Na fabrycznej anodzie nie było żadnych luzów, a mimo nowej powłoki na ladze dalej nie ma żadnych luzów tym bardziej, że różnica kilku mikronów nie zrobi kolosalnej różnicy. Wiadomo, że średnica może nieco odbiegać od fabrycznej  ( jak to napisałeś), jednak to nie wpływa znacząco na pracę amorka jeśli różnica jest tak niewielka. Tak jak pisałem, ściągam starą powłokę bardzo delikatnie więc myślę, że końcowe wymiary są bardzo zbliżone o czym sam się przekonałem jeżdżąc już na tej powłoce od 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi sądziłem,że tolerancja średnicy idzie w dych a tu o mikronach mowa...

Bez jaj, przecież uszczelki pracują po średnicy swoje, a na np. goleniach 30mm i 29" bez sztywnej kolosalnie, aż widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, póki ja tego nie widzę na żywo to nie jestem też w stanie to sprawdzić, przez to nie wnikam jaka grubość jest na twojej anodzie i czy na pewno to twarda anoda.

życzę powodzenia w anodowaniu bo to ciężki temat. 

Także mam mozliwość tego robienia natomiast przed anodowaniem i po anodowaniu nie osiągłem juz tej samej grubości mierząc mikrometrem

Bez elektropolerowania

f144.jpg?0.731044835973568

Po elektropolerowaniu

f134.jpg?0.08124920163427607  f154.jpg?0.6022957814150784

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ACTIVIA napisał:

Także mam mozliwość tego robienia natomiast przed anodowaniem i po anodowaniu nie osiągłem juz tej samej grubości mierząc mikrometrem

Ale jakie znaczenie ma to dla całego amortyzatora, czy tam będzie 40, czy 100 mikronów ? Jak pisałem przecież golenie chodzą w uszczelkach i tak, co widać gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u ciebie jest to twarda anoda na tych kolorowych? Bo barwienie twardej powłoki jest bardzo trudne i zazwyczaj wychodzi ona szara lub przezroczysta. A taka którą da się łatwo barwić to jest to miękka anoda. Co innego jak są pewne domieszki w Alu, ze wychodzi np. złota

Aczkolwiek można jeszcze barwić elektrolitycznie ale nie sprawdzałem tego i nie wiem jak to wyjdzie w przypadku twardej powłoki 

Edytowane przez Endurooman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...