Skocz do zawartości

[Do 3500zł] Rower na miasto jak i po za


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przymierzam się do kupna roweru na nadchodzący sezon. Mój budżet to 3000-3500zł. Mam 182cm wzrostu, mężczyzna. Rowerem głównie będę jeździł po mieście, ale czasami wyjadę na jakiś szuter lub dalszą trasę po za miasto (ale to raczej rzadko, bo nawet nie mam z kim). Czasami może zrobię jakąś dalszą trasę np nad jezioro (kilkanaście km lub coś pozwiedzać) a tak to głównie po mieście. Jestem młodą osobą (25 lat) i chciałbym żeby rower nie był jakiś dziadkowaty i miał jakiś fajny design. Myślałem o hardtail. Czy to dobry wybór? Może ktoś wie gdzie w trójmieście można coś fajnego kupić czy lepiej przez internet? Interesuje mnie tylko nowy sprzęt. Co możecie polecić? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Do takich zastosowań najlepiej nadaje się rower typu cross. Najlepszy stosunek jakość/ cena ma Romet Orkan 5.0, do kupienia za ok. 2800 pln-jeśli podoba się Tobie jego wygląd, to śmiało kupuj. Kolejną opcją jest KROSS EVADO 7.0 2017 ( ważne by był to rocznik 2017, ten z 2018 ma gorsze wyposażenie)-również ma osprzęt wysokiej klasy, kosztuje ~3400 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, Blueforce napisał:

Cześć!

Do takich zastosowań najlepiej nadaje się rower typu cross. Najlepszy stosunek jakość/ cena ma Romet Orkan 5.0, do kupienia za ok. 2800 pln-jeśli podoba się Tobie jego wygląd, to śmiało kupuj. Kolejną opcją jest KROSS EVADO 7.0 2017 ( ważne by był to rocznik 2017, ten z 2018 ma gorsze wyposażenie)-również ma osprzęt wysokiej klasy, kosztuje ~3400 pln.

Dzięki a co sądzisz o Merida Crossway 2018? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zestawienie tych rowerów względem osprzętu, od najlepszego zaczynając:
1. KROSS EVADO 7.0 2017- amorek z powietrzną sprężyną i tłumieniem olejowym, lepsze hamulce od pozostałych, napęd wysokiej klasy

2.  Romet Orkan 5.0- amorek z powietrzną sprężyną i tłumieniem olejowym, napęd wysokiej klasy

3. Merida Crossway 600 2018-  amorek z stalową sprężyną i tłumieniem olejowym, napęd wysokiej klasy 

4. Scott Sub Cross 20 Men model 2018 -amorek z stalową sprężyną i tłumieniem olejowym,napęd wysokiej klasy (1,2,3,4 miejsce mają mniej więcej taką samą klasę [ deore ])

5.Kellys Phanatic 50 2017-amorek z stalową sprężyną i tłumieniem ciernym-wyraźnie słabszy od pozostałych, napęd słabszy od pozostałych( Korba, suport), hamulce w zasadzie identyczne w modelach 2-5. 

Podsumowując, Merida i Scott to także dobre wybory, jedynie Kellys wyraźnie odstaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...