Skocz do zawartości

[porysowana rama] cube analog cmpt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem rower który by brudny na zdj było widać, że był porysowany ale po dokładnym umyciu jest jeszcze gorzej na necie znalazłem sposób że można wypolerować.

Robił to ktoś? Jaki efekt? Czy efekt jest długotrwały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie osiągniesz tego efektu wychodząc z lakieru satynowego. Może być go za mało i wtedy przetrzesz się do niższych warstw i będzie tragedia. Dodatkowo nie wypolerujesz wszystkich zakamarków więc całość będzie wyglądała słabo.

Ale jak chcesz próbować to potrzebujesz:

1. Wiertarkę z płyną regulacją obrotów ( w spuście), bo raczej maszyny polerskiej nie masz

2. Talerz z rzepem z możliwością mocowania w wiertarce; ~20 zł

3. Gąbki polerskie, najlepiej miękką i średnią; ~30zł

4. Pastę ścierną, ja używałem Menzerna 2500, ścierała lakier w bezpiecznym tempie dając kontrolę nad tym co się robi; ~40 zł

5. Benzynę lub Izopropanol żeby ścierać nadmiar pasty do kontroli; ~5/20 zł

Jak widzisz tanio nie jest jeżeli chcesz zrobić to dobrze.

Uprzedzając pytania: nie zrobisz tego dobrze ręcznie i nie można użyć pasty Tempo za 5 zł machając ściereczką. Wielu osobom wydaje się że użyją byle jakiej pasty, przejadą dwa razy po lakierze i już jest wypolerowany. Prawda jest taka że pasta jest tłusta i po zmyciu ( co nastąpi przy pierwszym myciu roweru lub użyciu benzyny czy Izopropanolu) całość wraca do efektu początkowego.

Ja to robiłem, proces zajmuje około 2-3h. Miałem gołą ramę powieszoną na stojaku serwisowym. No i przede wszystkim moja rama była błyszcząca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...