Skocz do zawartości

[Mostek] Accent Twenty- Uwaga!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kupiłem dzisiaj mostek Accent Twenty 80mm, jest to nowość na rynku bo do sprzedaży wszedł dopiero tydzień temu.

Natomiast według mnie mostek jest źle zaprojektowany. Duży kąt ujemny mostka powoduje że opiera się on o krawędź podkładki przez co nie siedzi równo na rurze sterowej. Nie jest to duża szczelina, natomiast prześwituje przez nią rura sterowa. Sprawdziłem mostek na dużej ilości podkładek różnych firm, na każdej to samo. Wsadziłem także 2 inne mostki, na żadnym z nich szczelina nie pojawiała się.

W celu zamontowania mostka prawdopodobnie będę miał dorobioną specjalną podkładkę z ściętą krawędzią, natomiast nie jest to rozwiązanie problemu. 

Także jeżeli ktoś ma zamiar zamawiać ten mostek, niech się wstrzyma. Jutro jadę do zaprzyjaźnionego serwisu spytać co o tym sądzą. Będę kontaktował się także z Velo.

PS: Wydaje mi się że na rynku istnieją podkładki o dość małej średnicy zewnętrznej, czy ktoś z Was wie jakiej firmy i gdzie można je kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasmucił mnie Twój post bo już się napaliłem jak szczerbaty na suchary. Od dawna szukałem mostka z takim minusem, jak już coś się trafiło, to cena porażała i liczyłem na tego Accenta. Może szlifierka da radę lekko "dziabnąć" podkładkę i będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dwa problemy, natomiast nie wiem który powoduje że widoczna jest szczelina.

1. Mostek opiera się o krawędź podkładki

2. Według mnie płaszczyzny mostka nie są równoległe ( na zdjęciu suwmiarka dociśnięta do górnej płaszczyzny)

20180324_174556_1.png

20180324_181212_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, co prawda nie ja bezpośrednio ale sklep w którym kupowałem mostek dostał odpowiedź od Velo.

Część mostków jest wadliwa, jeżeli się taki trafi to trzeba odesłać do Velo. 

Ja prawdopodobnie dzisiaj odeślę swój i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, skom25 napisał:

Tak, co prawda nie ja bezpośrednio ale sklep w którym kupowałem mostek dostał odpowiedź od Velo.

Część mostków jest wadliwa, jeżeli się taki trafi to trzeba odesłać do Velo. 

Ja prawdopodobnie dzisiaj odeślę swój i zobaczymy.

Dzięki za cynk.

Czyli jest nadzieja :)

W takim razie dzisiaj zamawiam dla siebie, bo jak mniemam nie będzie problemów z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tak jak pisałam Panu Filipowi mailowo, sprawdziliśmy każdą sztukę wskazanego modelu mostków.
W całej partii natrafiliśmy na kilka niestarannie wykonanych egzemplarzy - takich jak ten, którego zdjęcie jest powyżej. Widoczna na zdjęciu szczelina w żaden sposób nie zagraża użytkownikowi ani ramie, ale oczywiście podlega to reklamacji. 
Te kilka sztuk zostało już wycofanych ze sprzedaży. Część partii została wcześniej sprzedana do sklepów, więc jeśli ktoś jeszcze będzie miał taką sytuację to poprosimy o składanie reklamacji (ale myślę, że nie będzie to konieczne, ponieważ był to niewielki procent całego stanu magazynowego). Dziękuję za czujność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie da się edytować, więc niestety post pod postem. Mój mostek przyszedł, zamontowałem i wszystko gra, o dziwo kręgosłup mnie nie boli jak zazwyczaj bywało po podobnych zmianach. Aktualnie moim problemem jest brak cieńszych niż 10 mm podkładek, ale mam nadzieję że gdzieś takie znajdę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...