Skocz do zawartości
Radeq97

[Który rower?] Kellys Cliff 90 vs Kross Evado 3.0/4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Radeq97
Napisano (edytowane)

Cześć.

Przymierzam się do zakupu roweru crossowego. Znawcą ani profesjonalalistą nie jestem. Dwa modele mnie zainteresowały (może jeszcze b'twine Riverside), a mianowicie Kellys Cliff 90 2018r., albo starszy model Krossa 3.0/4.0. Kellys kosztuje 2,299 + 10% rabatu na osprzęt (muszę i tak kask kupić, tylko warunek dostałem taki, że kask od Kellys'a), więc za rower wyjdzie 2000. Z drugiej strony jest Kross Evado, który w internecie też chodzi w granicach 2,000, a już ma przerzutki Alivio (przynajmniej z tyłu), a Kellys przód Tourney, a tył Altus.

Na co się zdecydować?

Edytowane przez Radeq97

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radeq97

Tylko Kellysy mają (przynajmniej tak jest napisane na stronie producenta) do 21" ramę, a ja nie wiem, czy ze 187cm wzrostu, to już nie trzeba w jakieś 23" w przypadku rowerów crossowych mierzyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radeq97

A w sumie w sklepach internetowych są 23".

Czyli tak - Phanatic, ale jakby nie ten, to brać Kellysa Cliffa czy Krossa Evado?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj
29 minut temu, Radeq97 napisał:

do 21" ramę, a ja nie wiem, czy ze 187cm wzrostu, to już nie trzeba w jakieś 23" w przypadku rowerów crossowych mierzyć.

Przymierzałeś się do któregoś???? Ja mam 188 wzrostu i te 21 jest dla mnie w miarę OK.  No i zobacz Granda- on ma naprawdę fajną ramę z wysoką główką i rozmiar 22. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radeq97
Napisano (edytowane)

Ten Phanatic ma lepsze przerzutki od Cliffa, a cena identyczna. Czyli wychodzi na to, że Kellys Phanatic 30 2017 > Kross Evado 3.0/4.0 2017 > Kellys Cliff 90 2018?

Chociaż ten Kross Evado 4.0 2017  ma Shimano Alivio (z przodu nie wiem jakie), a kosztuje nieco ponad 1800.

Edytowane przez Radeq97

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj
Napisano (edytowane)

...ale ma 8 napęd i zwykłą korbę. Jak dobrze zagadasz w sklepie do Granda dostaniesz w cenie deore tył i masz bon na akcesoria na 300 zł. Wychodzi podobnie w sumie, ale masz napęd półkę wyżej.

Edytowane przez woojj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radeq97

Tylko z tym bonem, to chyba w internecie musiałbym kupić? Wolę stacjonarne zakupy w przypadku rowerów itd. Kross 5.0 2017 ma deore z tyłu, a kosztuje gdzieś 2100-2300? Też jest gorszy od Phanatica?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj

Evado 5.0 już lepiej.....Kup tam gdzie możesz się przymierzyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radeq97

Może tego Authora uda się znaleźć. Chociaż jak na razie najbardziej skłaniam się ku Phanaticowi. Spróbuję jeszcze temu Krossowi się przyjrzeć. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radeq97
Napisano (edytowane)

Zamówiłem Kellysa z 21". Mam 187 cm wzrostu i 87 cm rozkroku. Jak stałem nad ramą, to miałem luz (chyba ok 1 cm). Jak siedziałem, to wydawało mi się, że wyjeżdżam z siodełka (może takie wrażenie). Wziąć 23"? Bo zamówiłem z zaliczką. Po prostu obawiam się, czy rama nie jest za krótka i nie będę zgarbiony jeździł z tego tytułu

Edytowane przez Radeq97

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj

Wiesz co- będzie ok. Zawsze możesz wywalić ten regulowany mostek i założyć coś dłuższego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radeq97
Napisano (edytowane)

Tylko zamówiłem cliffa, może gorszy, ale ja naprawdę jestem laikiem. A z wzrostem, to tak miedzy 187-188, a rozkrok chyba bardziej 88. 88 x 0,63 / 2,54 = ok. 21,83

Edytowane przez Radeq97

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta