Skocz do zawartości

[Rama] Dartmoor primal 27,5 a koła 26


hyx

Rekomendowane odpowiedzi

Kto zna markę Banshee będzie wiedział że to nie jest Banshee i wyjdziesz na lamera :down: Sory ale tak się nie robi i koniec :voodoo: Kupiłeś Dartmoora - polską dobrą markę po co to kamuflować i udawać że ma się Banshee? Wiadomo że marka o dwie półki wyżej ale Dartmoorowi nic nie brakuje żeby się tego wstydzić i podszywać pod coś czego się nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nic z nim nie będę robił może za jakiś długi czas bo ten niebieski kolor w pełnym słońcu wygląda po prostu super zdjęcia które można znaleźć w sieci w ogóle nie oddają wrażeń wizualnych na żywo tego primala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nowe opony i nowe hamulce opony ardent 2,4 exo + hample zee m640 + tarcza rt66 203 przód jeszcze napinacz jakiś fajny + tarcza 180 na tył  i można śmigać foty

Plan na ten rok zmiana amora na marzocchi 66 lub 55  rs totema/domain + obniżenie go do 160mm skoku a może i nawet 180 zostawię i tak w przyszłym roku zmiana piasty i ramy na Horneta 2019

DSC_2325.JPG

DSC_2328.JPG

DSC_2327.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem 38-28 wystarczy na większość podjazdów przy mocnej lydzie a zawsze możemy więcej dokręcić z góry przy 38-11

Dużo jeździłem na korbie z największym blatem 48 wiec noga mocna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rama jest do 160 mm niby tyle ze budowa i kątem niczym się nie różni od horneta wiec totem z 180 mm i wysokością 564mm ma wysokość co niektórych 160 wiec wątpię w pęknięcie przy główce a te lagi w totemie 40mm wyglądają super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy robi taki rower jaki mu pasuje 140 to jest za malo do tej ramy (poza tym znalazl sie ktos i kupil pika za 600lol) spokojnie 160-180 da rade a poza tym nawet amor z 200 mm nic tutaj nie zrobi z glowka a nawet jak zrobi to mi to lotto nawet lepiej czekam wrecz na to bo zmieniam na rame zjazdowa ht nie jest dla mnie tyle w temacie a Twoje teorie na temat kierownicy sa smieszne bo co ma mniejsza szerokosc mocowania jest bardzo wytrzymala https://rowerowy.com/sklep/czesci/kierownice-redukcje/extreme/prod/dartmoor-swing-hi-v2 ? co z tego szerokosc ma wystarczajaca 750 mm mostek mi odpowiada dlugoscia i zebatka a co do 38 t ? jak jest bardzo duzy podjazd to i tak nie podjedziesz nawet na 32 glownie tym jezdze do pracy tym bardziej potrzebuje 38 min a czasami do lasu czy na hałde pojezdzic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wejść wejdą, ale obręcz zbyt wąska do takiej gumy (nawet biorąc pod uwagę, że stare conti 2,4 to tak naprawdę 2,3) i będzie żarówka/balon a to oznacza jazdę na stosunkowo wysokim ciśnieniu. IMHO obręcz o szerokości wewnętrznej 30mm jest optymalna do takiej gumy.

Właśnie doczytałem, że niejaki hyx zbudował tego potworka z myślą o dojazdach do... pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30mm do 2.4 to chyba za dużo według mnie optymalnie było by 23mm a na niektórych stronach można znaleźć informacje że obręcz 19c ma pomieścić oponę 62mm a to już 2.5". No cóż raczej zaryzykuję a na następny rok zbuduje do tego primala lepsze koła 27.5 z piastami pod sztywne osie tylko wymienię końcówki osi pod 135x9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...