Skocz do zawartości

[Koła 27.5] Lekki zestaw pod MTB


shadar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na nowy sezon chcę zmienić moje standardowe koła (Shockblaze R7 2014) na coś lżejszego, ale wytrzymałego. Wstępnie myślałem o piastach DT350 (przednią już mam), szprychy DT Competition, obręcz DT Swiss E512 albo FR570. Generalnie całość ma być wytrzymała i "udźwignąć" 90-98 kg jeźdźca... ;) Wstępnie rozmawiałem z Daveo i taki właśnie mi zestaw polecił (przy czym bardziej skłaniał się do E512).

Nie ścigam się w maratonach, jeżdżę dla siebie - rekreacyjnie... trasy różne, siłą rzeczy trochę asfaltu jest, sporo szutrowych, trafiają się też piaszczyste (pytanie czy taka szerokość obręczy wystarczy?) i błotniste. Budżet max 1400-1500 (tak jak pisałem, przedniej piasty nie wliczam bo już mam).

Ten zestaw o którym pisałem sprawdzi się, czy można znaleźć coś lepszego w tych pieniądzach? Jak z oponami - co polecicie i ile kosztują? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1200 możesz kupić DT XM1501 na DT240s, XM401 z 22,5mm wewnętrznej, wentylami i taśmami w cenie. Świetne piasty 240S z 36T ratchetem, endcapy do wyboru, do tego zaplecione fabrycznie.

 

O te dokładnie: http://allegro.pl/dt-swiss-xm1501-27-5-15-100-12-142-wyprzedaz-i6730390481.html

 

Co do opon to kilka dni temu skończyła się promo na Mezcale G+ TNT z mlekiem za 249pn w e-rower. Pancerne opony o minimalnych oporach toczenia i przystosowanych pod bezdętkę. Napisz do nich, może udzielą rabatu cobyś się w cenie zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cervandes napisał:

Za 1200 możesz kupić DT XM1501 na DT240s, XM401 z 22,5mm wewnętrznej, wentylami i taśmami w cenie. Świetne piasty 240S z 36T ratchetem, endcapy do wyboru, do tego zaplecione fabrycznie.

 

O te dokładnie: http://allegro.pl/dt-swiss-xm1501-27-5-15-100-12-142-wyprzedaz-i6730390481.html

 

Co do opon to kilka dni temu skończyła się promo na Mezcale G+ TNT z mlekiem za 249pn w e-rower. Pancerne opony o minimalnych oporach toczenia i przystosowanych pod bezdętkę. Napisz do nich, może udzielą rabatu cobyś się w cenie zmieścił.

Te z linku są za 1549 zł ;) Mocowanie jest na IS a ja mam CenterLock...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cervandes napisał:

 

Ktoś Ci każe je kupować przez allegro przy ich złodziejskiej prowizji? Zadzwoń, zapytaj.

Że potrzebujesz CL nie napisałeś wcześniej.

 

Masz rację, nie napisałem - dlatego doprecyzowałem. Uzupełnię pierwszy post o tą informację.
Edit: Jednak nie uzupełnię bo opcja edycji pierwszego posta z jakiegoś powodu jest nieaktywna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dokumosa napisał:

E512 na DT350 kupisz za 1200zł jak chcesz dołożyć siana to za 1500-1600 kupisz coś na EX471 ew. XM421 (pierwsze mocniejsze drugie lżejsze). E512 są pancerne ale ciężkie. Komplet kół ze 2kg wyjdzie.

E512 - 525g, a EX 471 - 500g. Różnica nie jest aż tak duża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dokumosa napisał:

W sumie jedyna różnica to system zapadek - w 370 jest to rozwiązanie klasyczne oparte o 3-zapadki w 350 jest star ratchet.

Trzeba będzie poczytać o różnicach :) A co do kół to lepiej zbudować pod siebie, czy jednak zestaw fabryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kamar59 napisał:

Słuchaj cervandes dobrze Ci radzi. DT SWISS XM1501 27.5" 15/100 12/142 są super w cenie i są pod jeźdźca 110 kg, są lekkie i wytrzymałe. Jak nie ma opony grubszej niż 2,25 to jest spoko.

Tak, tylko że mają mocowanie tarcz na IS a ja ma CL. Kontaktowałem się ze sprzedawcom i nie ma w ofercie CL.
Edit: A chyba adapterów z CL na IS nie ma? // Dobra, 2 min z Panem Google i widzę że są. Teraz pytanie - warto bawić się w adaptery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, shadar napisał:

Teraz pytanie - warto bawić się w adaptory?

Bez sensu. Jeśli masz już przednią piastę DT 350 to pogadaj z @Dawid (Daveo) żeby Ci złożył koła na obręczach od Dt XM 1501. Z tylną piastą dt350 i szprychami powinno wyjść max 1100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za stówę więcej ma fabrycznie nowe koła na lepszych piastach które już dwa razy zostały tutaj polecone. Jeśli zamówi koła takie jakie piszesz, to będzie miał obręcze z demobilu, z rozplecionych tych właśnie kół a cholera wie jaki będzie miało to wpływ na trwałość.

 

Adapter z tarczy centerlock na piastę IS? Powodzenia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Alsew napisał:

Bez sensu. Jeśli masz już przednią piastę DT 350 to pogadaj z @Dawid (Daveo) żeby Ci złożył koła na obręczach od Dt XM 1501. Z tylną piastą dt350 i szprychami powinno wyjść max 1100zł.

Jak wezmę te XM 1501 mogę moją piastę przednią sprzedać. Przebieg ma niewielki (coś koło 2k), czyszczona, stan bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z aukcji mają inny kolor piasty (srebrna) niż na stronie DT - tam jest czarna. Jest to istotne? Srebrne chyba były do 2016?

Edit: I jak się mają do tych?

Tu jest wersja "czarna" http://allegro.pl/dt-swiss-xm-1501-spline-one-kolo-27-5-os-12x142mm-i7249025209.html ale już inny pułap cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...