Skocz do zawartości

[Hamulce] Deore M6000


m16iki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam hamulce shimano deore m6000, miałem dzisiaj mała "stłuczkę" i w wyniku czego hamulec stracił moc hamowania, hamuje dalej ale znacznie słabiej i przy hamowaniu strasznie skrzypi i muszę użyć znacznie większej siły nacisku na klamkę, oraz mam jeszcze pytanie czy ktoś wie jak je te hamulce odpowietrzyć.
śmiało pytać, na pewno się dogadamy jak coś jest nie jasne
pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m16iki napisał:

hamuje dalej ale znacznie słabiej i przy hamowaniu strasznie skrzypi i muszę użyć znacznie większej siły nacisku na klamkę

Sprawdź czy z tłoczka nie leci olej.

 

Teraz, m16iki napisał:

czy ktoś wie jak je te hamulce odpowietrzyć.

Youtube > Shimano Bleeding. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść wszystko dokładnie, odpowietrz o ile jest taka potrzeba i zobacz co się stanie. Istnieje szansa że puściła uszczelka i będziesz musiał dorobić nową.

Co znaczy "małą stłuczkę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest firma GG Trading która może coś takiego zrobić. Wysyłasz do nich uszczelkę a oni robią nową. Ewentualnie ktoś z forum może poda Ci wymiary, wtedy obędzie się bez wysyłki.

Najpierw zrób to co napisałem, żeby się nie okazało że np zniszczyłeś tłoczek. Ewentualnie może dostało się tam trochę brudu i uszczelka się podwinęła, ale niestety czytając opinie o Shimano na cuda nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, jutro zajmę się tym, w razie czego będę pisał, jeszcze mam pytanie odnośnie tego zacisku ponieważ w moim nie ma tej końcówki gdzie zazwyczaj zakłada się wężyk ze strzykawką, w sensie że na zdjęciu na necie jest ta końcówka a w zacisku jest śruba imbusowa, wiesz może jak to odpowietrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij używać kropek bo ciężko się czyta to co piszesz...

Odpowietrznik jest ukryty za gumową zaślepką, śruba imbusowa do odpowietrzania jest nieco wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miałem małe problemy i nie miałem dostępu do internetu. Wracając do tematu to rozebrałem zacisk wyczyściłem wszystko, odpowietrzyłem cały układ i założyłem do roweru. Teraz nic nie cieknie, ale hamulec nadal słabo hamuje i strasznie głośno trzeszczy/piszczy.. Co teraz zrobić z tym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalane klocki + tarcze.

Klocki możesz próbować ratować. Ja dokładnie myłem płynem do naczyń, potem wypalałem nad ogniem a na koniec ścierałem wierzchnią warstwę na papierze ściernym.

Tarcze do mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączasz palnik na kuchence gazowej i trzymasz chwilę. Natomiast jeżeli masz klocki żywiczne to istnieje szansa że nie uda się ich uratować. Papier około 500 powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cześć, mięło trochę czasu i znowu ten sam problem cieknący tłoczek. Stwierdzam, że jest już na dobre uszkodzony. I ogólnie mam w domu hamulec SHIMANO BR/BL-M395 i chciałbym zacisk z tego M395 założyć do tego roweru . Nie wiem czy przewód od tego deore będzie pasować do zacisku M395? Czy jest w ogóle sens zamieniania tych zacisków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...