Skocz do zawartości

[Kross Level B8 Rio] obcieranie buta o rame


krzysztofg0813

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem prawie zdecydowany na kupienie roweru Kross Level B8 Rio, aczkolwiek podobno przy ramie M but SPD powyżej 45 zahacza o rozszerzony tylny trójkąt ramy. Czy to jest prawda? Jeśli tak to czy da się to jakoś naprawić i czy przeszkadza to w jeździe.  A poza tym, czy M 19" będzie dobra na wzrost 182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Mam b8 zwykłą z tego rocznika i buty m089 rozmiar 45. Jestem w stanie dotknąć widełek piętą nie wypinając się z pedałów. Nawet widełki mam obtarte, a na butach srebrną farbę. Nie zahaczam jednak piętą tylko ocieram. Mam też duży luz w pedałach ze względu na bloki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krzysztofg0813 napisał:

A na ile przeszkadza to w jeździe

Nie przeszkadza mi to wcale, ale innym może.

Teraz, Dezent napisał:

Masz źle ustawione bloki w butach. Ustaw tak, żeby po wpięciu pięta bardziej odstawała na zewnątrz.

Być może. Bloki mam ustawione prostopadle do osi buta mniej więcej na zgięciu palców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, Dezent napisał:

Masz źle ustawione bloki w butach. Ustaw tak, żeby po wpięciu pięta bardziej odstawała na zewnątrz.

Źle?

Bloki ustawia się pod stopę a nie tak żeby buty ramę nie ocierały.

Jak mam wybierać między dyskomfortem a obtartą ramą to wybiorę pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie widełki tylne zostały źle zaprojektowane, są za szerokie, gdyby rozszerzały się kilka cm. dalej nie było by problemu, i zrobili to w imię designu, ponieważ w praktyce w tym miejscu widełki nie muszą być tak szerokie. Czy ocieranie buta o ramę jest wkurzające - dla mnie tak.

Rozmiar ramy M jak najbardziej jest do wzrostu 182 cm, a but 45 w tej ramie nie powinien sprawiać problemu.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 godzin temu, Dezent napisał:

Chyba nie ma nic gorszego jak uderzanie o ramę piętami podczas każdego ruchu... ???

Nie twierdzę, że to komfortowe.

Ale jak mam wybór pomiędzy bólem z powodu źle ustawionych bloków a ocieraniem to wybiorę ocieranie jak nie mogę mieć innej ramy.

Ale autor dopiero jest na etapie decyzji więc takie rozważania są czysto akademickie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rulez napisał:

Model 7 w rozmiarze M ma dłuższe tylne widełki, dlatego to rozszerzenie jest przesunięte i but nie haczy, tyle, że to inna rama, bardziej "turystyczna" niż B 8 Rio.

Sprecyzujmy najpierw o które rowery chodzi. Rio to wersja na rok 2016 i porównując ją z B7 2016 to są to te same ramy.

https://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b8-rio

https://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b7

Pewnie masz na myśli B7 2017, wtedy zgoda. 

Co do samego obcierania i uderzania. To zdecydowanie NIE jest to za każdym obrotem korby. But w pedale może się przecież obracać bez wypięcia. Ja akurat mam bloki sh-56 czyli te wypinające się w wielu płaszczyznach (srebrne), one chyba mają też większy "luz roboczy". Pedały też mam rozkręcone na min. Jestem w stanie dotknąć piętą widełek bez wypięcia, ale muszę skręcić nogę. Jak widać po obtarciach, zdarza mi się to robić, ale nie jest to co obrót korbą, ani nie irytuje mnie to na tyle, żebym musiał coś z tym zrobić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B8 2016 (nie RIO). To to samo z innym malowaniem, 2x10 zamiast 1x11 i manetkami i przerzutką tylną GX zamiast NX. Ale rama ta sama. Buty mam m089 46 i ramę S i ocieranie o tylne widełki występuje tylko przy maksymalnym pociągnięciu pięty do wewnątrz (w ramach ruchu roboczego). Czasem przytrę, ale nie jest to nagminne. Myślę, że gdybym odrobinę skorygował bloki to luz kończyłby się wcześniej i nie sięgałbym ramy butem (a w ramach luzu roboczego stopę trzymałbym dokładnie tak samo). Tym bardziej przy większej ramie problem wydaje mi się niewielki.

11 godzin temu, grzybu napisał:

Pedały też mam rozkręcone na min.

Ale to nie kasuje luzu tylko ustawia siłę wypięcia. Także skręcenie nawet na max nie zmieni niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tym luzem, ale zauważ że słabsza sprężyna powoduje że możemy łatwiej rozciągnąć zatrzask nie wypinając jeszcze buta. Ale w sumie to i tak nie na znaczenia. Poza tym mam dokładnie te same obserwacje co Ty, poza rozmiarem buta :)

Nutę jestem tylko pewny, czy większe ramy zniwelują problem. Długość tylnych widełek jest taka sama we wszystkich rozmiarach.

 

Edit:

KRZYSZTOFG0813, który rocznik?

 

Edytowane przez grzybu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...