Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reba RL Blokada skoku


Mareckik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam od dwóch dni nowy rower, w którym siedzi Reba RL 100mm 29' (czarne golenie). Jest manetka na kierownicy, linka napięta prawidłowo.

Amortyzator jest nowy, bez przebiegu.

Problem tkwi w tym, że obojętnie w którym położeniu jest pokrętło regulacji, amor wydaje sie pracować tak samo, w zasadzie na pewno pracuje tak samo.

Co mnie zastanawia, to pokrętło ma odwrotnie oznaczony kierunek "zamknięcia". Większość z tego co widziałem strzałkę ma w kierunku napięcia linki, tutaj jest odwrotnie.

Tak jakby amortyzator bez blokady skoku miał byc w ustawieniu napiętej linki. 

Znalazłem gdzieś jakieś francuskie forum, gdzie to chyba było poruszone, ale z francuskim kiepsko. Wydaje mi się, że tam koleś własnie napisał, że niedomyślnie amor jest zblokowany. Generalnie nie jest dla mnie problemem kierunek, ale fakt, że nie zmienia się w ogóle charakterystyka pracy.

Jakieś sugestie?

Dzięki i pozdrawiam.

i-R5RKRWS-XL.jpg[/img]

i-bJV6wRF-XL.jpg[/img]

i-n6hdvnh-XL.jpg[/img]

i-hKt3RnH-XL.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, seraph napisał:

Jak rower nowy to nie ma co rozmyślać tylko reklamować.

Rower jest nowy, ale dla mnie ;)

Rama z przebiegiem, reszta według sprzedającego jest nowa i faktycznie tak jest tyle, że dzisiaj na testach zdiagnozowałem problem z Rebą.

Czyli serwis...

dzięki Panowie

40 minut temu, Dokumosa napisał:

Amor do reklamacji. Odnośnie strzałki to w RSach bywają dwa typy działania manetki/blokady: Push Lock i Pop Lock

Rozumiem, że w tym wypadku jest to PopLock?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seraph napisał:

Skoro amortyzator jest nowy to powinien mieć gwarancję tak czy siak.

 

Teoretycznie tak, próbuję ścigać sprzedającego, bo mam kartę gwarancyjną ale bez daty/dowodu zakupu, więc pewna część mózgu podpowiada mi, że będzie tutaj zgrzyt :D

2 minuty temu, seraph napisał:

W najlepszym wypadku to wystarczy dolać oleju do tłumika i wymienić uszczelki, bo z jakiegoś powodu zniknął. W najgorszym razie tłumik jest uszkodzony, a nowy to są koszty niestety.

Dzięki za nierozjaśnienie sprawy, bo tej klasy amortyzatory, to dla mnie czarna magia na tą chwilę. W szosie takich rzeczy brak ;)

Po świętach pojadę z nim do serwisu i zobaczymy co go boli

Edytowane przez Mareckik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Postaraj się  zdecydowanie wyegzekwować swoje prawa. Jak sprzedający jest przedsiębiorcą to masz podstawy do reklamacji bezpośrednio u niego i karta te nie jest potrzebna. Albo naprawi albo niech sobie zabiera rower.

spokojnie, uwierz mi potrafię dochodzić swojego ;)

Kupiony od osoby prywatnej. Generalnie koleś jest w porządku, więc tutaj nie mogę w jego stronę robić jakichś zarzutów. Amor był nowy, wczoraj go przycinałem dopiero, może faktycznie wystarczy 5 min w serwisie. 

Zapytałem, bo nie znam się na budowie takich amorów, a dla Was może to być żart nie problem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fw66 napisał:

Spróbowałbym jeszcze poluzować śrubkę trzymającą linkę z pokrętle. 

Może linka jest złapana za krótko i nie obraca się do końca.

 

Dzięki - DZIAŁA!!! :)

Po odpięciu linki pokrętło odskoczyło jeszcze o jakieś 1/4 obrotu w stronę blokady.

Działa idealnie teraz. Jeszcze raz dzięki

A najlepsze, że wczesniej spinał to koleś w serwisie rowerowym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...