Skocz do zawartości

[koronka] jak odkrecic koronke kasety - za mocno dokrecona


gruniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pomyslow - szczegolnie te ostatnie bardzo fajne:

3 godziny temu, dovectra napisał:

Nie kręci się koronką (trybem),  tylko wkłada klucz do kaset w wpusty nakrętki, a bacik  zapierasz na największym trybie kasety.

1 godzinę temu, rzezniol napisał:

:D Genialne !

Zaraz okaże się ze kolega kręcił zębatka jak w starym systemie UG :).

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest realne zwrócenie uwagi na potencjalny problem ;) .
Stare kasety 7 biegowe UG od Shimano odkręcało się kręcąc ostatnią zębatka ... bębenek miał zewnętrzny gwint.
Jak ktoś całe życie obsługiwał UG i teraz postanowił złapać się ze HG i kręci zębatka zamiast Lock-Ringiem ... to nie odkręci .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michuuu napisał:

Eee tam. Najczęściej jest używane zamiennie i wszyscy wiedzą o co chodzi.

No nie zawsze tak jest :P Jak gadałem z kumplem to się pytał ile kosztuje łożysko w pedałach bo ma do wymiany. Większość ma jakieś plastikowe pedały to mówię żeby sobie nowe pedały kupił a nie łożyska wymieniał bo się nie opłaca. Jak się później okazało nie chodziło mu wcale o łożysko w pedałach , tylko o suport  :P Tak to jest jak ktoś bardziej w temacie rozmawia z kimś nie specjalnie obeznanym :P Dla mnie to suport , dla kogoś łożysko w pedałach i tyle się zrozumieli :D

 

Ja jak miałem problem z odkręceniem kasety próbowałem złapać łańcuch w imadło i kręcić , ale pękło imadło :P Dałem do sklepu i Oni się męczyli a ja nie zapłaciłem nic , bo za samo odkręceni mówili że nie kasują , jedynie za przekładkę starej na nową jak już :) 

 

Brat w takiej sytuacji dokręca do przeskoczenia gwintu :P Ogólnie nie polecam takich metod , bo można skasować bębenek , ale jego jakoś dwukrotne przekręcenie wytrzymał , klucz bike hand-a też wytrzymał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
21 minut temu, Ychu napisał:

No nie zawsze tak jest :P Jak gadałem z kumplem to się pytał ile kosztuje łożysko w pedałach bo ma do wymiany. Większość ma jakieś plastikowe pedały to mówię żeby sobie nowe pedały kupił a nie łożyska wymieniał bo się nie opłaca. Jak się później okazało nie chodziło mu wcale o łożysko w pedałach , tylko o suport

Hmmm, kurcze nie łapię związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też odnoszę takie wrażenie

7 minut temu, MMMAAACCC7 napisał:

nie wiemy o czym w ogóle rozmawiamy

 

W dniu 20.03.2018 o 20:05, gruniu napisał:

Teraz nie idzie, nawet jak zawinalem stary lancuch o belke na poddaszu, a kolo o nia zaparlem. Przy probie odkrecenia koronki, opona tak sie ugina, ze felga prawie dotyka belki :(

to jest jakaś ekwilibrystyka,

Używanie belki więźby dachowej jako bacika??, chm...

Prosimy o instrukcje , to ciekawe. raczej niecodzienne rozwiązanie.

Brzmi trochę jak by: " Pedały odkręcam ciągnikiem ursus c 330, a suport wykręcam stodołą sąsiada....."

Nie kumam , pokaż o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co mam pokazac? Przeciez to proste - zalozylem lanuch na kasete (na najwieksza zebatke), obwiazalem nim belke i z tej samej strony, tylko zebatke nizej, zalozylem drugi koniec lanucha. Zaparlem kolo o belke.

I to cala filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak Wy to dokręcacie że potem macie takie problemy? O ile pamiętam to nakrętkę dokręca się z siłą jakiś 35Nm. Przy tak dużej nakrętce i elementach które się nie uginają to naprawdę nie trzeba bardzo się siłować.

Dodam tylko że np moja kaseta XT ma aluminiową nakrętkę. Podejrzewam że gdybym przykręcił kasetę z taką siłą jak Wy to robicie to z nakrętki zostały by wióry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że używa nie znaczy ze tak zakręca ... nigdy ci się nie trafił rower wcześniej serwisowany u "kowala" ?
Jak robisz tylko swoje rowery to nie masz okazji walczyć z cudzą niewiedzą i brakiem umiejętności.
Nie prowadzę serwisu ale przez moje ręce rocznie przewija się kilkadziesiąt rowerów bliższych i dalszych znajomych, nie jedno już widziałem. :) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.03.2018 o 19:44, rzezniol napisał:

To że używa nie znaczy ze tak zakręca ... nigdy ci się nie trafił rower wcześniej serwisowany u "kowala" ?

no właśnie o to chodzi,

w serwisie różne mam rowery, czasem 20 lat nie ruszane....

Czasem trzeba 1 m przedłużki żeby suport ruszyć., a pedały to czasem tragedia, nikt nie smaruje gwintów, nawet często fabryka.

Więc i kasety i wielotryby zapieczone też są....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odnośnie momentu dokręcania to w przypadku alu bębenka naprawdę dużo daje prawidłowe (mocne) dokręcenie kasety. Trzeba nakrętkę na gwincie lekko smarem miźnąć albo pastą p.zapiekaniu gwintów i zwkle rozkręca się później bez szczególnych komplikacji. Jest to szczególnie ważne jeśli nakrętka zrobiona z innego metalu niż korpus bębna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...