Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
LublinRowerem.pl

[lubelski rower miejski] otwarcie sezonu

Rekomendowane odpowiedzi

LublinRowerem.pl
Napisano (edytowane)

Jutro w środę 21. marca otwarcie sezonu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Z tej okazji o 10ej Porozumienie Rowerowe i Lubelska Masa Krytyczna zapraszają na wydarzenie - ulica Kapucyńska, stacja LRM pod 'pedetem'. Będziemy sprawdzać jak się jeździ rowerumi Nextbike po ich zimowym śnie, rozdamy rowerowe gadżety i słodkości. Dla chętnych osób wypożyczymy rowery dzięki naszym specjalnym kontom w systemie LRM. Zapraszamy!!!

Edytowane przez LublinRowerem.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Orbiteq94
   Przez Orbiteq94
   https://www.youtube.com/watch?v=2qIQIgWYuC4 Jeśli byś mógł dać łapkę i suba byłbym wdzięczny, mam nadzieję, że się spodoba! :D
  • pecet
   Przez pecet
   W dniach 16-22 września w Lublinie i Świdniku odbędą się obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, promującego aktywny sposób poruszania się po mieście. W 2017 roku swój udział potwierdziło już ponad 1600 miast z 42 krajów.

   Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu z Europejskim Dniem bez Samochodu to wydarzenie, którego celem jest promocja alternatywnych dla samochodu środków transportu w mieście, szczególnie komunikacji miejskiej, rowerów i poruszania się pieszo. Ma za zadanie zachęcić mieszkańców i mieszkanki Lublina do zmiany nawyków transportowych, jako odpowiedź na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach.
   W tym roku, w grupie kilkunastu różnorodnych inicjatyw, w ramach obchodów ETZT przygotowanych zostało szereg atrakcyjnych wydarzeń. Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do darmowych przejazd komunikacją miejską w dniu 22 września - na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego, zaś do obchodów ETZT przyłącza się również Świdnik.
    
   Kampania skupia się głównie na trzech zadaniach:
   zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia pokazaniu, że miasto może być bardziej przyjazne mieszkańcom Pełna lista wydarzeń na: http://etzt.ekolublin.pl
   Finał całego tygodnia 22.09 o 12:00-18:00 na pikniku pod Centrum Spotkań Kultur, pl. Teatralny

   Oficjalna strona European Mobility Week: http://www.mobilityweek.eu/
   Wydarzenie na Facebooku: fb.com/events/1378959535486694/
    

  • pecet
   Przez pecet
   W ramach otwarcia IKEA w Lublinie uruchomiono program "IKEA Po Sąsiedzku". W ramach programu Miejscy Aktywiści zgłaszali swoje projekty.
    
   Jednym z projektów był "CYKEL LUBLIN - ROWER DLA LUBLINA".
    
   Pomysł zakłada: 
   - zajęcia teoretyczny i warsztaty praktyczne z bezpiecznej jazdy rowerem dla klas czwartych z szkół podstawowych
   - warsztaty z bezpiecznej jazdy rowerem dla mieszkańców wraz z kompletem oświetlenia oraz odblaskami dla uczestników
   - różne materiały edukacyjne dla uczniów i mieszkańców
   - powiększenie społecznej wypożyczalni rowerów transportowych
   - stojaki dla szkół podstawowych
   - 4 stacje naprawy rowerów.
    
   Zapraszam do głosowania.
    
   #lublinnarowerze #IKEA #Lublin #edukacja #rower #bike #cargobike #stojak
    
   Więcej na: http://lublinrowerem.pl/ikea_opis
   Głosowanie: http://lublinrowerem.pl/ikea
  • SerwisRowerowyLublin
   Przez SerwisRowerowyLublin
   Serwis rowerowy w Lublinie, z dojazdem do klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. www.serwis-rower.pl
  • pecet
   Przez pecet
   DUŻY PROJEKT NA DWA KOŁA - ROWEROWE INICJATYWY

    
   W załączeniu przedstawiono wizualizacje proponowanych rozwiązań, ponieważ jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi!
    
   1. Budowa brakującego fragmentu drogi dla rowerów wzdłuż Drogi Męczenników Majdanka.
   W chwili obecnej na ulicy Męczenników Majdanka istnieją dwa fragmenty dróg rowerowych:
   - od ul. Doświadczalnej do ul. Krańcowej,
   - od ul. Lotniczej do ul. Wrońskiej.
   Celem projektu jest wykonanie 190m odcinka drogi dla rowerów pomiędzy ul. Krańcową a ul. Lotniczą (działki 9/14/5, 9/15, 9/1/2, 9/13/15). W efekcie powstanie ciągła droga dla rowerów od ul. Doświadczalnej aż do ul. Wrońskiej. Równolegle odnowiony zostanie przylegający chodnik. Dodatkowo za pomocą znaków pionowych dopuszczony byłby ruchu rowerowy na chodniku (strona północna) od ul. Wrońskiej do ul. Łęczyńskiej, żeby umożliwić bezpieczny przejazd rowerem pod górkę (działki: 8/22/4, 6/132/1).
    
   2. Zrobienie połączeń pomiędzy drogą dla rowerów a jezdnią.
   Problem infrastruktury rowerowej powstałej przed 2010 rokiem jest brak połączeń umożliwiających bezproblemowy przejazd pomiędzy drogą dla rowerów a jezdnią. Infrastruktura rowerowa wybudowana po 2010 roku posiada zarówno wjazdy z jezdni na początek drogi dla rowerów oraz zjazdy z końca drogi dla rowerów na jezdnię. Celem projektu jest stworzenie takich połączeń w następujących lokalizacjach:
   Skrzyżowanie Długość Szerokość Numer działki
   Nadbystrzycka - Zana 3 1 6/198
   Roztocze - Wielkopolska 3 1 265/4
   Głęboka - Wileńska 6 1 5/17/1, 6/5
   Krańcowa - Witosa 2 1 359/9
   Szafirowa - park Jana Pawła II 0 1 6/35, 9/9
   Nadbystrzycka - Romantyczna 4 1 6/63/2
   Spółdzielczości Pracy - Andresa 42 2 11/29, 10/88/5, 13/1/2
    
   Uwagi:
   Na skrzyżowaniu ul. Głębokiej i ul. Wileńskiej dodatkowo przewidziano wykonanie ciągu pieszo-rowerowego łączącego istniejące pasy rowerowe na ul. Wileńskiej z istniejącą drogą dla rowerów wzdłuż ul. Głębokiej.
   Przy ulicy Szafirowej na wjeździe do parku Jana Pawła II wymagane jest wyłącznie obniżenie krawężnika.
    
   3. Otworzenie dla rowerzystów ślepych ulic.
   3.1. Na skrzyżowaniu ul. Związkowej z ul. Szeligowskiego istnieje uczęszczana przez rowerzystów ścieżka do ulicy Chodźki (działka 1/42). Proponujemy wykonanie w tym miejscu skrótu rowerowego o długości 12m i szerokości 2m.
   3.2. Ulica Bazylianówka (działka 12/2) jest przecięta przez aleję Andersa. Proponujemy by umożliwić rowerzystom przejazd wzdłuż obu ślepych odcinków tej ulicy. Ulica ta charakteryzuje się niewielkim natężeniu ruchu i jest przyjazna rowerzystom. Połączenie będzie się składać z dróg dla rowerów o łącznej długości 70m oraz przejazdu rowerowego przez al. Andersa.
   3.3. Do skrzyżowania ulic Chodźki, Obywatelskiej i Jaczewskiego dochodzi także ślepa ulica Hirszfelda (15/8/2, 15/2, 10/91, 11/4/47 ). Proponujemy by umożliwić rowerzystom przejazd z tej ślepej ulicy. Wiązać to się będzie z wykonaniem 35m drogi dla rowerów o szerokości 2m, wykonaniem przejazdów rowerowych oraz wydzieleniem drogi dla rowerów z części chodnika.
    
   4. Stworzenie skrótów dla rowerzystów.
   4.1. W obrębie skrzyżowania Turystycznej, Mełgiewskiej i starej Łęczyńskiej (działki 7/39, 7/40, 6/14, 6/1/10, 7/38) proponujemy wykonanie kompleksowych połączeń rowerowych. Od starej ulicy Łęczyńskiej w kierunku ulicy Graffa wyznaczona zostanie ciąg pieszo-rowerowy wraz z połączeniem z trasą rowerową wzdłuż Bystrzycy. W relacji Graffa – Turystyczna zostaną wykonane przejazdy rowerowe oraz ciąg pieszo-rowerowy. Od mostu Lutosławskiego zostanie wykonana droga dla rowerów w kierunku parku handlowego Tatary. Na łączniku pomiędzy ulicami Turystyczną a Mełgiewską zostaną wyznaczone pasy rowerowej. Całość pozwoli na bezpieczny dojazd na trasę wzdłuż Bystrzycy, do osiedla mieszkaniowego i sklepów.
   4.2. W 2017 roku miasto planuje budowę ulicy Firlejowskiej, aż do samej Bystrzycy. Projekt nie zakłada, jednak budowy połączenia z drogą dla rowerów wzdłuż Bystrzycy. Proponujemy wykonanie połączenia o długości 28m składającego się z 2m drogi dla rowerów oraz 2m chodnika (działka 2/147/9).
    
   5. Odgrodzenie dróg dla rowerów od chodnika w okolicy przystanków
   Odgrodzenie dróg dla rowerów od chodnika w okolicy przystanków pozwoli zmniejszyć ryzyko zderzenia pomiędzy pieszym a rowerzystą. Ogrodzenia zostaną wykonane w formie jednostronnych barierek siedziskowych, umożliwiających wygodne oparcie dla osób oczekujących na autobus. Lokalizacje (działki miejskie):
   • 5602 - Os. Górki 02 5332 - Sympatyczna 02 
   • 5321 - Rzeckiego 01 
   • 5322 - Rzeckiego 02 
   • 5411 - ZUS 01 5521 - Dziewanny 01 
   • 5522 - Dziewanny 02 
   • 5121 - Pozytywistów 01 
   • 1852 - Olimp 02 
   • 3142 - Majdanek - pomnik 02 
   • 3182 - Felin 02
    
   6. Ustawienie 390 stojaków w miejscach wskazanych przez mieszkańców.
   Celem akcji jest ustawienie 390 stojaków w miejscach najbardziej potrzebnych, czyli tych wskazanych przez mieszkańców. Wszystkie stojaki zostaną ustawione na terenach miejskich.
    
   7. Naprawa najbardziej uciążliwych wad istniejących dróg rowerowych poprzez obniżanie wysokich krawężników i robienie podjazdów.
   7.1. Wykonanie brakujących przejazdów rowerowych wzdłuż dróg dla rowerów na skrzyżowaniach:
   • Zemborzycka – Budowlana,
   • Zemborzycka – Kruczkowskiego,
   • Szeligowskiego – wjazd do Orange,
   • Szeligowskiego – Chodźki.
   Dodatkowo wykonanie przejazdu rowerowego przez ulicę Nadbystrzycką w kierunku ulicy Wigilijnej, który połączy istniejącą drogę dla rowerów z ulicą Wigilijną.
   7.2. Środki przeznaczone na naprawę infrastruktury rowerowej zgłaszane przez mieszkańców – obniżenie krawężników, wypoziomowanie studzienek, naprawa ubytków itp. Wolne środki zostaną przeznaczone na zwiększenie liczby ustawianych stojaków.
    
   8. Wykonanie przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu Zana – Nadbystrzycka.
   Proponujemy wykonanie przejazdów rowerowych przez ulicę Nadbystrzycką w obrębie skrzyżowania ul. Nadbystrzyckiej i Zana. Przejazdy mają połączyć drogę dla rowerów z drogą serwisową wzdłuż ulicy Nadbystrzyckiej i tym samym stworzyć dogodny dojazd na Politechnikę. Jest to jedna z najbardziej obleganych tras Lubelskiego Roweru Miejskiego.
    
   ---------------
    
   Link do projektu: obywatelski.lublin.eu/projekt/duzy_projekt_na_dwa_kola_-_rowerowe_inicjatywy
   Wizualizacje, stan obecny, cennik szczegółowy inne: goo.gl/sIic91
   Wydarzenie na FB: facebook.com/events/1815077938779099/
    
   ---------------
    
   Zapraszamy też na Masę krytyczną powiązaną z głosowaniem na projekty rowerowe:
   Trasa: mirl.info.pl/MK/?MK=LMK&time=2016.09.30
×