Skocz do zawartości

[sztyca] Moja sztyca uległa zniszczeniu. Jak naprawić?


vigooo

Rekomendowane odpowiedzi

Aluminium jest mnogość rodzajów i o wytrzymałość nie masz się co martwić bo twoja obecna również jest z tego materiału (jeśli masz wątpliwości przyłóż do niej manges i zobaczysz , że nie przyciąga). To co podałem to najtańsza przykładowa ale jeśli masz większy budżet można znaleźć lepszą , lżejszą a równie wytrzymałą (rozmiar jak dopatrzyłem na obecnej potrzebujesz 27,2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeśli będziesz kupował nową sztycę, to zdecydowanie bardziej polecam taką z 2. śrubami  lub ewentualnie jarzmo starszego typu na stalową sztycę (zdjęcie). Taka jaką posiadasz może się łatwo wyrobić( ząbki ścierają się i siodełko samo "zjeżdża")

pobrane (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konstrukcja poza tym, że przekombinowana i ciężka, jest paradoksalnie lepsza od takiej jak w pierwszym poście. Jak się mocno skręci, to nie ma szans, by siodełko zaczęło się ruszać. W alu sztycach ww. budowy wcześniej czy później te ząbki się wycierają. 

Ale tak czy inaczej najlepsza będzie sztyca z jarzemkiem na dwie śruby. Najpewniejsze mocowanie i płynna regulacja kąta nachylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...