Skocz do zawartości

[Rower] Trek Roscoe 7 - rozmysły


Hardcore90

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc nie zachwyca (nawet za 3k) , sprężynowy amor z goleniami 30mm (przy 100kg może być wiotko) , "oszukany" boost 141mm , piasty Formula nawet z najlepszym napędem i hamulcami nie stworzy z tego porządnej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale brakuje sztywnej osi 12mm która była nieodzownym elementem podczas tworzenia/prezentacji tego standardu , przeróbka na QR5 to już wymysł księgowych do uproszczenia/potanienia produkcji stąd dla mnie jest to "oszukany" (cudzysłów nie jest tu przypadkowy) boost bo spełnia tylko część zamierzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt, że boost aż się prosi o oś 12mm jednak jeśli rama jest pod qr5 to musieli zadbać o sztywność w sposób tradycyjny (99,9% przypadków to ciężkie i siermiężne ramy ze wspawaną poprzeczką w rurki tylnego trójkąta). Ramy przystosowane tylko do 12mm zwykle są delikatniejsze i tam faktycznie ta oś sporo daje. Można też spojrzeć na to w taki sposób, że do ramy, która kosztuje ich 300zł nie będą dawać osi za 100zł albo nieco przewrotnie - oś 12 w badziewnej ramie to nie lans a obciach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co. Nie pchać sie w ten sprzęt ?

 

Dodam, ze masę (jakies, mam nadzieje, 10kg) stracę do lata. Druga sprawa, amortyzator zostałby tylko na jeden sezon, potem powietrzny. Pewnie z kołami tez będę kombinować na następny sezon.

Reszta części z aktualnego roweru na sell. Wyszedłbym dość dobrze na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro docelowo brałbyś praktycznie dla samej ramy to nie szedłbym w półśrodki i szukał czegoś na sztywnej ośce 12mm - ale to tylko moje zdanie.

EDIT

W kwestii przekładki twojego napędu - jeśli są to elementy z tego co masz w garażu to korba do tego Treka nie będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...