Skocz do zawartości

[hamulce] v brake xtr 970


ojciec35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zakupiłem hamulce rowerowe v brake xtr 970 za kwotę 200 zł -myślę że uczciwa cena

tutaj link 

http://allegro.pl/rarytas-komplet-hamulcow-shimano-xtr-bb-m970-i7217796970.html?snapshot=MjAxOC0wMy0xMlQwNzozMzoxOFo7YnV5ZXI7MWFjNTZiYjlkNjRmZDIzOTc5MDlhNmNmYjljNGZkMTljMTY1MWRmNzdhOTQwNWUyMDVkZWJmOWVjNThmZmQxOA%3D%3D#thumb/5

Niby są w dobrym stanie - ale na pierwszym zdjęciu prawym ramieniu a dokładnie na tym trzpieniu co sie wsuwa klocki jest jakby  ubytek farby 

Sprzedający twierdzi że sa w bardzo dobrym stanie bez ukrytych wad

Nowe teraz są wystawione na allegro  na przód i tył na 300 zł 

1)Czy ktoś może zerknąć na te hamulce na nie i je ocenić 

2) jak te v brake xtr 970 porównać do xtr 951 i 960 

Serdecznie dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam wszystkich!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w czym problem ?
Ubytek farby jest widoczny na zdjęciu więc wada - tylko wizualna - nie jest ukryta.
Oferta była licytacją więc zapłaciłeś tyle ile chciałeś . 
Mogę się mylić ale z tego co pamiętam 970, 960 i 951 różniły się tylko malowaniem aby były zgodne z malowaniem danego rocznika.

Pozdrawiam 
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cena niezła. Otarcie nieistotne, klocki widać w dobrym stanie też. Warto. One nie będą tanieć, z resztą od kilku lat już nie tanieją, może nawet drożeją. Tylko kultowością ustępują 950/951, wizualnie są  minimalne różnice, kolory, napis,  natomiast mechanicznie/budowa to  - od 951 mają dodatkową sprężynkę kasującą luzy/ zapobiegającą klekotaniu podczas gdy mechanizm/ pantograf równoległego przesuwu zacznie dostawać luzu. Oraz ta blaszka - samego pantografu ( ciężko to nazwać właściwie )  ma w 950 dziurki a od 951 już nie. Możliwe, że jest coś jeszcze ale nie wiem. Zakładam, że od 951 to to samo, chyba ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J/w - mechanicznie od 951 są to identyczne hamulce różniące się kolorem anody. Inna sprawa, że od serii 952 Shimano zaczęło zjeżdżać z jakością. 
Miałem wszystkie grupy XTR i było to bardzo widoczne w wykończeniu. Odnośnie hamulców najgorzej wspominam 960 - szybko zaczęły się rozsypywać. 951 żyją po dziś dzień w rowerze mojej Dziewczyny, a 970 miały poprawione pasowanie poszczególnych części. No, może oprócz klamek, które były żenująco fatalne w tej serii. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkxtr i innym również użytkownikom forum bardzo dziękuję za  odpowiedzi -jesteście bardzo pomocni i mili  -ale nie mogę do ciebie  Punkxtr żadnej wiadomości wysłać prywatnej na twoją skrzynkę- chyba jest przepełniona twoja skrzynka wiadomości 

Edytowane przez ojciec35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...