Skocz do zawartości

[Rama carbonowa] Maccatuskil opinie


schwinn0

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Pinifarina napisał:

Chińczyka łatwo poznać po wymiennych hakach osi. Tylko oni to produkują. Każdy normalny producent już się decyduje na sztywną oś stałą. 

Ciekawe stwierdzenie , zatem według ciebie Trek Suferfly czy też Giant XTC/Anthem/Trance gdzie jest taki system zastosowany zaliczasz do tych "chińczyków" ?

Poza tym co w tym złego jeśli nawet rama pochodzi z Chin , jeśli jest wykonana zgodnie ze sztuką i przeszła odpowiednią kontrolę to jest to tak samo pełnowartościowy produkt jak te od renomowanych producentów (których zresztą gro ram też pochodzi z Chin , Tajwanu , itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gtb napisał:

Ciekawe stwierdzenie , zatem według ciebie Trek Suferfly czy też Giant XTC/Anthem/Trance gdzie jest taki system zastosowany zaliczasz do tych "chińczyków" ?

Poza tym co w tym złego jeśli nawet rama pochodzi z Chin , jeśli jest wykonana zgodnie ze sztuką i przeszła odpowiednią kontrolę to jest to tak samo pełnowartościowy produkt jak te od renomowanych producentów (których zresztą gro ram też pochodzi z Chin , Tajwanu , itp.).

Trek rama nie ma wymiennych haków osi tylko stałe. XTC też nie? 

image.jpeg.04d210da00247339bff72ab6276fa35d.jpegGiant XTC Advanced SL 27,5 2015 Frameset

Nie ganię chińczyków, tylko zwróciłem uwagę na miejsce pozyskania ram. Akurat system wymienny uważam za fatalne badziewie i chińczycy powinni to zmienić bo tylko sprowadza problemy techniczne z prawidłowym wstawieniem nakrętki. Co do oferty Toray T800 to nie szczyt technologii tylko podstawowa mata włókna grubego. 

Edytowane przez Pinifarina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pinifarina napisał:

Trek rama nie ma wymiennych haków osi tylko stałe. XTC też nie?

Zamiast oglądać zdjęcia proponuje pomacać organoleptycznie wspomniane ramy , w podstawowych modelach wychodziły pod 10x135 ale po wymianie haków (oferowanych z resztą w osobnej sprzedaży) szło przerobić  na 12x142 (w XTC miałem nawet okazję dokonać tego własnoręcznie) , no ale skoro ty wiesz lepiej .....

Z moje strony koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze...

O hakach już wiem - źle nie wyglądają i jest możliwość ich wymiany w przeciwieństwie do niektórych ram. 

Co możecie z kolei powiedzieć/napisać o jej geo? Owszem tylne widełki mogłyby być delikatnie krótsze ale nie dajmy się zwariować. Mam zamiar zbudować rower pod napęd 2x więc tutaj widzę + w postaci mocowania przedniej przerzutki DM. Do tego wszystkie linki wewnątrz ramy oraz już chyba standard mocowania tylnego hamulca wewnątrz tylnego trójkąta. 

Wg mnie jest to lepszy wybór niż accent peak carbon lub flyxii którą też rozważałem.

Edytowane przez schwinn0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uczciwie wyceniona rama wg mnie. Nieprzesadnie lekka i z pewnością przez o bardzo wytrzymała. W życiu nie kupiłbym nawet sprawdzonego chińczyka mając opcję zakupu On-One w tej cenie (o ile geometria odpowiada). Kolorystycznie bardziej mi leży wersja zielona, ale to kwestia gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, schwinn0 napisał:

Dobrze...

O hakach już wiem - źle nie wyglądają i jest możliwość ich wymiany w przeciwieństwie do niektórych ram. 

Wg mnie jest to lepszy wybór niż accent peak carbon lub flyxii którą też rozważałem.

Żebyś się nie zdziwił. Accent peak to standardowa najpopularniejsza rama z chin. 

 

Jeżeli decydujesz się na carbon z grupy średniej to ramy sa jak najbardziej OK. Ale jeżeli oczekujesz ramy sportowej to ramy Scott lub Spec itd są dużo bardziej zaawansowane.  

Edytowane przez Pinifarina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...